صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

پایان اپیدمی کرونا روشن نیست

کد خبر 5621 1399-02-10 11:31
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
رییس جمهوری گفت: به دلیل ناروشن بودن پایان این ویروس باید خودمان را برای کار، فعالیت، علم و دانش و امید به جامعه آماده کنیم و مبنا را بر این فرض بگذاریم که این ویروس برای مدتی در کنار مردم است.
پایان اپیدمی کرونا روشن نیست


حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفت: امسال سال سختی برای مردم بود و کرونا مشکلاتی از ماه اسفند هم برای سلامت و هم برای شغل و کار مردم ایجاد کرد، در عین حال کارگران عزیز ما در کارگاه هایی که فعال بودند، با همه توان برای رفع نیازمندی های کشور تلاش کردند. وی افزود: این که می بینیم محصولات غذایی و محصولاتی که مربوط به مسائل بهداشتی است، به وفور در اختیار مردم است در سایه کار و تلاش کارگران است.
رییس جمهوری ادامه داد: در کنار مجاهدت کادر درمان، کارگران برای رفع نیازمندی های جامعه ما اقدام کردند،  تلاش بر این بوده که بتوانیم در این ایام سلامت مردم را به عنوان هدف و موضوع اول مورد حراست قرار دهیم و بعد هم بتوانیم نیازهای مردم را در بازار تامین کنیم و کارگاهها و بنگاه های تولیدی به کار خود ادامه دهند جمع این ها گاهی اوقات سختی ایجاد می کند. روحانی افزود: به مردم عزیز می گویم به دلیلروشن نبودن  پایان این ویروس ما خودمان را برای کار، فعالیت، علم و دانش و امید به جامعه آماده کنیم و بنابر فرض این که این ویروس برای مدتی در کنار مردم است ما باید مبنا را بر این بگذاریم چون هیچ کس نمی تواند در دنیا پیش بینی کند پایان این اپیدمی چه زمانی است.
وی ادامه داد: بنابراین ما باید یک مقدار بدبینانه فعالیت مان را در برابر این ویروس ببینیم. باید تمام دستور العمل های پزشکی را رعایت کنیم و کار و تولید در کنار این احتیاط ها ضروری است. وقتی بود که می گفتیم در خانه بمانید الان می گوییم برای ضرورت در خانه بمانید
وی اضافه کرد: از یک مقطع گفتیم برای فعالیت و کار ضروری با احتیاط از خانه خارج شوید، ما گفتیم در کوتاه ترین زمان ممکن در خارج از خانه بمانید و بعد به منزل برگردید. از فاصله گذاری اجتماعی به فاصله گذاری هوشمند رسیدیم. رییس جمهور اضافه کرد: امروز هم که بحث تقسیم مناطق به سفید، زرد و قرمز را داریم، معنای آن نیست که در مناطق سفید دستورالعمل های بهداشتی نباید مراعات شود بلکه آنها باید بیشتر مراقبت کنند که دستاوردهای مناطق سفید حفظ شود. آنهایی هم که در مناطق زرد و قرمز هستند، باید تلاش کنیم که به مناطق سفید تبدیل شوند. روحانی نقش مردم در مقابله با کرونا را اساسی دانست و تصریح کرد: در ویروس کرونا اصل کار در دست مردم است. با توجه به آنکه درمانی برای مقابله با این ویروس نداریم، دارو و واکسنی هم وجود ندارد، اساس بر مراقبت دارد. باید در قدم اول، خودمان مراقبت کنیم و در روزهای سخت هم توسط کادر درمانی مراقبت دقیق تر، بالاتر و پیچیده تر نسبت به فرد مریض انجام شود. وی با اشاره به روز کارگر خاطرنشان کرد: در ایام مقارن روز کارگر، این روز را به همه کارگران، کشاورزان، پزشکان، پرستاران و نظام درمانی تبریک می گویم. در شرایطی هستیم که اگر روی پا خود نایستیم، تامین برخی مواد با داشتن پول و امکانات بسیار سخت و گاهی ناممکن است یعنی اگر در مواد غذایی به خارج نیاز داشتیم و مشکل پولی، بانکی، دریایی و... هم نداشتیم، مواد غذایی به این راحتی در اختیار دیگران قرار نمی گرفت. رییس شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه امروز شرایطی شده که چند برابر دیروز ذخیره سازی در دنیا صورت می گیرد، ابراز داشت: ذخیره سازی شدیدتر از مواد غذایی، ذخیره سازی مواد دارویی و بهداشتی است. امروز ما ونتیلاتور(دستگاه تنفس مصنوعی) خودمان تولید می کنیم. اگر این مسئله را خودمان تامین نمی کردیم و می خواستیم خودمان بخریم، معلوم نبوده و نیست چند کشور در دنیا حاضرند این دستگاه تنفس مصنوعی را به ما بفروشند. روحانی ادامه داد: اگر امروز ماسک و گان را برای کادر درمانی تولید کنیم، معلوم نبود ماسک پرستاران و پزشکان را وارد کنیم. دیدید روی هوا مسئله ماسک را می قاپیدند و روی هوا ماسک را می زدند.  وی با یادآوری فرارسیدن ماه مبارک رمضان بیان کرد: همه مردم در ماه رمضان که ماه نعمت، عرفان، معنویت، خلوص، قرب به خدا و انس به قرآن است، همه در پیشگاه خداوند شکرگذار باشیم؛ به خاطر کار کارگران، کشاورزان، نظام درمانی، جامعه تحقیقی، بنگاه ها، شرکت های دانش بیان و تولیدگران ما.
ادامه دارد

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی