صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

نامه قدردانی رئیس‌جمهور به مقام معظم رهبری

کد خبر 5643 1399-02-10 12:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس جمهور در نامه‌ای به محضر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، از موافقت معظم له با پیشنهاد دولت در خصوص آزادسازی و ساماندهی سهام عدالت قدردانی کرد.
نامه قدردانی رئیس‌جمهور به مقام معظم رهبری


حجه الاسلام حسن روحانی، رئیس جمهور در نامه ای به محضر حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، از موافقت معظم له با پیشنهاد دولت در خصوص آزادسازی و ساماندهی سهام عدالت قدردانی کرد.
 متن  نامه قدردانی رئیس جمهور از رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
محضر مبارک مقام معظم رهبری
حضرت آیت الله خامنه ای دام ظله العالی
با سلام و تحیات وافره،
موافقت حضرت عالی با پیشنهاد دولت در خصوص آزادسازی و ساماندهی سهام عدالت، که گام بلندی در جهت تحقق حضور و مشارکت مردم در صحنه اقتصاد و سازندگی کشور است، زمینه شکوفایی بیشتر بازار سرمایه را فراهم کرده و اقشار گسترده مردم را از مواهب رشد تولید در بزرگترین واحدهای اقتصادی کشور بهره مند خواهد ساخت از این رو، از سوی همه سهامداران که اقشار زحمتکش جامعه را تشکیل می دهند، و خدمتگزاران مردم در دولت که برای تحقق این امر تلاش کردند، صمیمانه از بذل عنایت ویژه جنابعالی در این اقدام بزرگ ملی، تشکر می نمایم.
دولت تدبیر و امید، از سال 1393، حراست از حق مالکیت مردم در سهام عدالت را در اولویت های برنامه اقتصادی خود قرار داد و با تکمیل بانک اطلاعاتی سهامداران، راه اندازی سامانه الکترونیکی سهام عدالت، و انتقال سهام شرکت های بزرگ و سودآور ملی به سبد سهام عدالت، امکان پرداخت سود به سامداران از سال 1395 فراهم نمود و در سال 1396 تاکنون نیز، با تقدیم لایحه به مجلس شورای اسلامی و پیگیری های جدی، برنامه ساماندهی و آزادسازی سهام عدالت را دنبال نموده است و اینک، با عنایت جنابعالی، آمادگی کامل دارد که زمینه تحقق اختیار مردم در مالکیت و مدیریت سهام خود را فراهم نماید.
امید فراوان داریم که این گشایش جدید در بازار سرمایه کشور و بهره مندی مردم از سرمایه های خود شیرین رشد و عدالت را در کام مردم ما بنشاند و به پیشرفت اقتصادی کشور، به رغم همه فشارهای تحریمی کمک کند.
سلامت، طول عمر و مزید برکات و وجود مبارک را در رهبری نظام، از خداوند بزرگ مسألت می نمایم.
حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی