صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

توجیه معاون ترامپ برای استفاده نکردن از ماسک

کد خبر 5649 1399-02-10 12:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون رئیس جمهوری آمریکا در جریان بازدید از "مایو کلینیک" در ایالت مینه سوتا، با وجود هشدار قبلی از زدن ماسک امتناع کرد که به نوعی زیر پا گذاشتن اعتبار یکی از معتبرترین مراکز و دانشگاه‌های علوم پزشکی جهان بود.
توجیه معاون ترامپ برای استفاده نکردن از ماسک


 تصاویر حاکی از آن است که مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا بدون پوشیدن ماسک با کارکنان بیمارستانی و یکی از بیماران در اتاقی شلوغ دیدار کرد.
 در سیاستگذاری این مرکز خدماتی – پژوهشی آمده است: بخشی از پروتکل ما برای اطمینان از ایمنی شما این است که کلیه بیماران، بازدیدکنندگان و کارکنان باید در هنگام حضور در کلینیک مایو صورت خودشان را با ماسک بپوشانند تا از انتقال کووید_19 جلوگیری کنند.
این کلینیک معتبر در بیانیه ای اعلام کرد، لزوم استفاده از ماسک صورت به دفتر مایک پنس اطلاع داده شده بود.
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) اخیراً توصیه های خود را به روز کرده است تا توصیه کند افراد از پوشش پارچه ای برای صورت در مکان های عمومی استفاده کنند، خصوصا در جایی که در هر زمان حفظ فاصله فیزیکی کافی دشوار است، از جمله در فروشگاه های مواد غذایی و داروخانه ها.
اما مایک پنس، دونالد ترامپ و دیگر مقام های ارشد کاخ سفید عمدا این توصیه ها را نادیده می گیرند و این گمانه زنی را ایجاد میکنند که این اقدامی هماهنگ برای کم اهمیت شمردن این بحران سخت است.
معاون ترامپ گفته است از ماسک استفاده نکرده است چون براساس اطلاعات مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، ماسک ها به جلوگیری از شیوع این ویروس توسط افراد مبتلا کمک می کند و او مبتلا نیست. پنس گفت: از آنجا که من کروناویروس ندارم، فکر کردم فرصت خوبی برایم باشد تا اینجا باشم، بتوانم با محققان صحبت کنم، با این پرسنل مراقب درمانی فوق العاده، و در چشمانشان نگاه کنم و بگویم متشکرم.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی