صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

کمیسیون آمریکایی خواستار ورود نام هند به فهرست سیاه آزادی دینی شد

کد خبر 5658 1399-02-10 13:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک کمیسیون دولتی آمریکا خواستار ورود نام هند به فهرست سیاه آزادی دینی شده است.
کمیسیون آمریکایی خواستار ورود نام هند به فهرست سیاه آزادی دینی شد


یک کمیسیون دولتی آمریکا به دلیل کاهش شدید آزادی دینی در هند در دوران نخست وزیری نارندرا مودی، خواستار ورود نام این کشور به فهرست سیاه آزادی دینی شده است.
به گزارش روزنامه گاردین، کمیسیون آزادی دینی بین المللی آمریکا توصیه کرده که این اقدام صورت گیرد اما در این راستا سیاستی وضع نکرده است و تقریبا هیچ احتمالی وجود ندارد که وزارت خارجه آمریکا از این توصیه پیروی کند چرا که هند از متحدان نزدیک آمریکا است.
این کمیسیون دو حزبی در گزارشی سالانه اظهار کرد، اگر هند وضعیت آزادی دینی خود را بهبود نبخشد، باید به جمع "کشورهای محل نگرانی" که می توانند تحت تحریم قرار گیرند، بپیوندد.
در این گزارش آمده است: در سال ۲۰۱۹ آزادی دینی در هند زوال شدیدی را تجربه کرد که طی آن اقلیت های دینی تحت حملاتی فزاینده قرار گرفتند.
این کمیسیون از آمریکا خواست، تدابیری تنبیهی از جمله ممنوعیت صدور ویزا را برای برخی مقامات هندی که گفته می شود مسئول این شرایط هستند، در نظر بگیرد.
این کمیسیون اظهار کرد، دولت ملی گرای هندوی نارندرا مودی "اجازه داده خشونت علیه اقلیت ها و عبادتگاه های آنان بدون مواخذه ادامه یابد و در نفرت پراکنی و تحریک خشونت دست داشته و آن را تحمل کرده است."
این گزارش همچنین به لغو خودمختاری کشمیر و چشم پوشی پلیس بر حمله به محله های مسلمان نشین نیز اشاره می کند.
دولت هند ادعاهای این گزارش را تکذیب کرده است.
یک سخنگوی وزارت خارجه هند در این باره گفت: این اظهارات مغرضانه و جانبدارانه علیه هند تازه نیستند اما در این مورد، ارائه اطلاعات نادرست به سطح تازه ای رسیده است.
وی افزود: ما آن را یک سازمان محل نگرانی دانسته و رفتاری متناسب با این اقدام با آن خواهیم داشت.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی