صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

واکنش وارن به طرح پمپئو علیه ایران: تصمیمت را بگیر!

کد خبر 5665 1399-02-10 13:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک سناتور آمریکایی تصمیم وزیر امور خارجه این کشور برای ارائه طرحی حقوقی که موجب اعمال فشار بر شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران شود را مورد انتقاد قرار داد.
واکنش وارن به طرح پمپئو علیه ایران: تصمیمت را بگیر!


الیزابت وارن سناتور کاندیدای ریاست جمهوری در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا درباره تلاش اخیر مایک پمپئو وزیر امور خارجه این کشور برای ارائه طرحی حقوقی که نشان دهد آمریکا هنوز عضوی از برجام است تا از آن برای اعمال فشار بر شورای امنیت سازمان ملل در راستای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران استفاده کند، در صفحه توییترش نوشت: ممنوعیت بین المللی تسلیحاتی علیه ایران در ماه اکتبر به پایان می رسد. دولت آمریکا برای تمدید این تحریم تسلیحاتی ناگهان استدلال می کند که آمریکا عضوی از توافقی است که از آن خارج شد. این هیچ معنایی ندارد. تصمیمت را بگیر مایک پمپئو.
اظهارات این سناتور آمریکایی در پی این مطرح می شود که روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی مطرح کرد: مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در حال آماده سازی یک استدلال حقوقی است که نشان دهد آمریکا هنوز عضوی از توافق هسته ای با ایران است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از آن خارج شد. این بخشی از یک راهبرد پیچیده برای تحت فشار قرار دادن شورای امنیت سازمان ملل است که تحریم تسلیحاتی علیه تهران را تمدید کرده و اطمینان حاصل کند که تحریم های سختگیرانه تری علیه ایرانی اعمال شود.
دولت فعلی آمریکا در سال ۲۰۱۸ با ناقص تلقی کردن توافق هسته ای که میان ایران و پنج قدرت جهانی امضا شده بود، از آن خارج شد و در راستای سیاستی موسوم به «فشار حداکثری» تحریم های متعددی را بر ایران اعمال کرد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی