صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه

هپکو هفته‌ای آینده واگذار می‌شود

کد خبر 5695 1399-02-10 15:09
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
استاندارمرکزی از واگذاری شرکت هپکو اراک به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع غذایی کشور (ایمیدرو) و واگن پارس به مپنا (مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران) طی چند هفته آینده خبر داد.
هپکو هفته‌ای آینده واگذار می‌شود


سیدعلی آقازاده در نشست صمیمی با نمایندگان جامعه کار و تولید استان مرکزی به مناسبت هفته جهانی کارگر، اظهار کرد: در اواخر آذر ماه سال گذشته ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شرکت هپکو و آذرآب با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار شد و تصمیم های خوبی گرفته شد، اما هنوز در اجرای آن مشکل وجود دارد.
وی ادامه داد: همیشه دست های نامرئی در سیستم های اداری نمی گذارد که این تصمیمات اجرایی شود و ما اجازه این کار را نمی دهیم به طوری که با پیگیری های به عمل آمده مجموعه مدیریت استان مشکلات حل شده و هپکو ظرف چند هفته آینده به ایمیدرو واگذار می شود.
استانداری مرکزی در خصوص واگذاری واگن پارس گفت: در دی ماه سال گذشته توافق نامه بین مپنا و ایدرو منعقد شد و شخصاً خبر واگذاری واگن پارس به مپنا را اعلام کردم و حتماً واگن پارس به مپنا واگذار می شود.
آقازاده بیان کرد: شرکت واگن پارس سال گذشته توانسته ۵۲۲ دستگاه واگن را تولید کند و امسال در صورت برطرف شدن مشکلات این واحد صنعتی می توان قرارداد ۷۰۰ واگنی را عملیاتی کرد.
وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر فعالیت مدیرعامل مستعفی شرکت هپکو، عنوان کرد: مدیرعامل ۶ ماه است استعفا کرده و بلاتکلیف است و باید تا مشخص شدن واگذاری در شرکت حضور داشته باشد.
استاندار مرکزی در ارتباط با شرکت آلومینیوم نیز اظهار داشت: پودر آلومینا که ماده اولیه خط تولید ایرالکو است تا پایان تیر ماه امسال تأمین شده است و تا یک سال دیگر نیز بر اساس انعقاد قرارداد شرکت های خارجی مشکلی در تأمین مواد اولیه این واحد تولیدی وجود ندارد.
به گفته آقازاده، برای آندسازی بیش از ۲۸ میلیون دلار ماشین آلات خریداری شده است و باید در کارخانه جانمایی شود و امسال باید تلاشی در راستای پیشرفت کارخانه کربن صنعت صورت بگیرد که می تواند آند تولید کند.
استاندار مرکزی بیان کرد: سال گذشته با وجود بیماری کرونا در اسفند ماه کارنامه اقتصادی، تولیدی و صنعتی استان بهتر از (مدت مشابه) سال ۹۷ بوده است.
به گفته وی، سال گذشته با وجود اعمال تحریم ها حجم صادرات غیرنفتی استان مرکزی یک میلیارد دلار بوده و نزدیک به ۲۰ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.
آقازاده گفت: کارگران با وجود تحریم ها در جبهه های تولید استان را در بخش های صنعتی و فرآیندهای اقتصادی روسفید کردند و اگر پیگیری و تلاش کارگران و کارفرمایان استان نبود، قطعاً شرایط امروز استان به گونه ی دیگر رقم می خورد.
وی عنوان کرد: سال گذشته بیش از یک صد میلیون شغل در دنیا از بین رفت و صدها میلیارد دلار به بخش تولید و کارگران شرکت ها خسارت وارد شده است و تنها در آمریکا بین ۳۰ تا ۳۲ میلیون شغل از بین رفته است، یک سوم مبتلایان به کرونا مربوط به این کشور است و بیش از ۵۴ هزار نفر بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده اند و میزان خسارت وارد شده بیش از تاریخ جنگ جهانی دوم است، آمریکا کشوری که از هر جهت به خود می بالید امروز نتوانسته با این ویروس مقابله کند و این انتقام خدا به دلیل خون های به ناحق ریخته توسط این کشور است.
استاندار مرکزی گفت: در این مدت قیمت نفت آمریکا به پایین ترین حد خود رسیده است و در طول چهل سال گذشته جمهوری اسلامی پیوسته در فشار و تحریم و محدودیت بوده است، اما کمترین خسارت را در این مدت متحمل شد، اما این خسارت قابل جبران است و باید با همین امکانات و آورده های دولتی بخشی از زیان وارد شده به کارگران را که در این مدت متحمل شدند را جبران کرد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه


تیتر های خواندنی