صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

تاکید رئیس‌جمهور این است که ابتدا دستگاه‌های دولتی اموال خود را واگذار کنند

کد خبر 5699 1399-02-10 15:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: تاکید رئیس‌جمهور بر این موضوع است که ابتدا دستگاه‌های دولتی اموال خود را واگذار کنند.
تاکید رئیس‌جمهور این است که ابتدا دستگاه‌های دولتی اموال خود را واگذار کنند


 محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور پس از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: در شرایط فعلی، بازار سرمایه، بازار ملی و بخش های مختلف که متوازن مدیریت شود برای دولت مهم است، تا مردم خود انتخاب کنند در کدام بازار تمایل به سرمایه گذاری دارند تا سود مناسبی نصیب آن ها شود.
وی گفت: در گذشته برخی در بخش های مختلف مانند طلا، سکه و ارز سرمایه گذاری می کردند، اقدامی که امروز در بازار انجام شده مورد حمایت دولت است و امیدواریم یک اطمینانی به مردم داده شود که از یک طرف مردم سود ببرند و از یک طرف کارآفرینان و صاحبان سرمایه بتوانند بخشی از بنگاه های خودشان را در اختیار مردم قرار دهند و در کنار آن در کشور توسعه و سرمایه گذاری بیشتری داشته باشند.
رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: موضوع بورس و سرمایه گذاری در آن مورد حمایت جدی دولت است و ما در ابتدا از خودمان شروع کردیم. تاکید رئیس جمهور همواره بر این موضوع است که ابتدا دستگاه های دولتی اموال خود را واگذار کنند، دستگاه های دولتی، بنگاه ها و اموال خود را در اختیار بورس قرار دهند تا مردم بتوانند در این زمینه مشارکت داشته باشند.
وی گفت: خوشبختانه براساس گزارش سازمان بورس در جلسه هیأت دولت باید گفت که بخش خصوصی نیز تمایل پیدا کرده تا بنگاه های خود را در بورس عرضه کند. امیدواریم این روند ادامه پیدا کند، شورای عالی بورس به عنوان یک مرجع عالی برای کنترل و هدایت به شمار می رود و اینکه صیانت از افرادی که در بورس وارد می شوند و دارای سهام هستند، به شکل مرتب نظارت دارند و این نظارت مورد تاکید رئیس جمهور است.
رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: تصمیم و ابلاغ مقام معظم رهبری در روز گذشته در موضوع سهام عدالت یک تحول جدید برای بورس و مردم به شمار می رود. در ابتدا از طرف دولت و همه، از مقام معظم رهبری که در ماه مبارک رمضان هدیه خوبی به حدود ۵۰ میلیون نفر که سهام عدالت دارند، اهدا شد تشکر می کنم و از الان وظیفه شورای عالی بورس و سازمان بورس است تا آزاد سازی را انجام دهد، تا وضعیت چه آن هایی که تمایل دارند سهام عدالت را نگهداری و چه آن هایی که می خواهند آن را جابه جا کنند و یا به فروش برسانند، مشخص شود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی