صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ادعاهای دستیار وزیر خارجه آمریکا علیه ایران در گفت‌وگو با شبکه سعودی

کد خبر 5743 1399-02-10 18:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دستیار وزیر خارجه آمریکا در گفت و گوی خود با شبکه العربیه مدعی دخالت ایران در امور عراق شد.
ادعاهای دستیار وزیر خارجه آمریکا علیه ایران در گفت‌وگو با شبکه سعودی


دیوید شنکر، دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در بخشی از گفت وگوی خود با این شبکه سعودی در رابطه با تمدید معافیت عراق از تحریم های آمریکا علیه ایران گفت: عراق اقداماتی انجام داد تا از شبکه برق ایران مستقل شود. ما این اقدامات را مفید می دانیم اما کافی نیستند.
وی در ادامه مدعی شد: مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا این معافیت ها را داد تا اولا عراقی ها را تشویق کند و آن ها را به سوی مستقل شدن سوق دهد و ثانیا آن ها را تشویق کند تا یک دولت قانونی تشکیل دهند و مطالبات مردم عراق را برآورده کند.
معاون پمپو در پاسخ به این سوال که برخی عراق را میدان جنگ ایران و آمریکا توصیف می کنند گفت: به نظر من این روش درستی برای توصیف روابط ما با عراق نیست. واشنگتن کمک های زیادی به عراق می کند درحالی که روابط ایران با عراق متفاوت است.
معاون وزیر خارجه آمریکا مدعی شد که سردار سلیمانی به عراق می رفت و با رهبران سنی و شیعه این کشور دیدار می کرد و به آن ها می گفت که چه کسی نخست وزیر عراق شود.
شنکر مدعی شد که آمریکا نمی خواهد عراق کشوری تابع ایران باشد و اغلب عراقی ها نیز خواهان همین امر هستند.
این ادعاها درحالی مطرح می شود که جمهوری اسلامی ایران بنا به گفته خود مقامات عراقی دخالتی در امور داخلی این کشور ندارد و در شرایط حساس بارها به یاری مردم و دولت عراق شتافته است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی