صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

تلاش مقام‌های کره شمالی برای شناسایی پخش کننده یک ویدئو درباره مرگ اون

کد خبر 5761 1399-02-10 19:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
در حالی که ابهام و شایعات پیرامون مرگ رهبر کره شمالی همچنان باقی هستند، گزارش شده که مقامهای این کشور در تلاش برای شناسایی انتشاردهنده یک ویدئو هستند که نگرانی‌ها را درباره وضعیت سلامتی او تایید می‌کند.
تلاش مقام‌های کره شمالی برای شناسایی پخش کننده یک ویدئو درباره مرگ اون


روزنامه اینترنتی دیلی ان.کی در کره جنوبی گزارش داد، گفته شده که این ویدیو یک ویدیوی پنج دقیقه ای است که در آن "کاخ خورشید" کومسوسان، محل بنای یادبود کیم ایل سونگ، بنیانگذار حکومت کره شمالی نشان داده می شود.
این ویدیو در منطقه ای واقع در مرز کره شمالی با چین انتشار یافته و سبب شده مقام های محلی به دنبال این باشند که بفهمند این ویدیو چطور در کشور پخش شده است.
یک منبع به دیلی ان.کی گفت: ویدیوی مذکور به نحوی است که انگار از شبکه کی.سی.تی.وی که تلویزیون دولتی کره شمالی است پخش شده و از طریق چین وارد این کشور شده است.
به گزارش اکسپرس، در این ویدیو ادعا می شود که کیم جونگ اون به شکلی ناگهانی حین یک بازرسی میدانی یا به اصطلاح کره شمالی "رهنمود میدانی"، جان خود را از دست داده است.
این ویدیوی پنج دقیقه ای در ادامه عنوان کرده که کیم جونگ اون جان خود را حین بازدید میدانی در روز شنبه هفته جاری از دست داده است.
در متن همراه با این ویدیو نوشته شده است: " رفیق کیم جونگ اون، رهبر عالی محبوب ما در حین یک رهنمود میدانی از دنیا رفت."
شبکه دیلی ان.کی در ادامه گزارشش عنوان کرد، در این ویدیو تصاویری از یک مراسم قبلی که به مناسبت مرگ پدر وی کیم جونگ ایل برگزار شده بود به نمایش در آمده است.
یک منبع به دیلی ان.کی اظهار کرد: "این ویدیو هم باعث حیرت شهروندان عادی و هم اعضای حزب حاکم و دیگر مقامها هنگامی که نخستین بار آن را دیدند، شد. با این حال بعد از آنکه موضوع جدی دانسته شد، هیچکس نتوانسته به صورت علنی درباره این ویدیو بحث و صحبت کند."
در این گزارش آمده است: مقام های کره شمالی یک واحد ویژه متشکل از عوامل اداره "هدایت و سازمان"، دفتر دادستان عمومی، وزارت امنیت کشور و دیگر آژانسهای امنیتی با هدف شناسایی افشاگر این ویدیو تشکیل داده اند. با تشدید تحقیقات هر کسی که با چین به دلایل کاری تماس برقرار کرده، ناپدید شده است.
در عین حال خود کیم جونگ اون از ۱۱ آوریل زمانی که آخرین بار ریاست نشست کمیته سیاسی حزب حاکم کارگران در کره شمالی را به عهده داشت تا کنون در انظار عمومی پدیدار نشده است.
بسیاری گمانه زنی کرده اند که کیم یو جونگ، خواهر رهبر کره شمالی که به عنوان معاون اول مدیر اداره پروپاگاندا و تشویش در حزب کمونیستی حاکم بر این کشور منصوب شده، به زودی جانشین برادرش در رهبری می شود.
رسانه های کره شمالی همچنان درباره تداوم فعالیت رهبر این کشور گزارش می دهند اما هیچگونه تصویر یا ویدیویی که ثابت کند او هنوز زنده است منتشر نکرده اند.
گزارشی دیگر عنوان کرده که کیم جونگ اون در تاریخ ۱۲ آوریل تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته و این گمان وجود دارد که به این دلیل نتوانسته در مراسم بزرگداشت سالروز تولد پدربزرگش کیم ایل سونگ شرکت داشته باشد.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گزارش ها درباره اینکه این رهبر کره شمالی درگذشته را رد کرده اما گفته که جزئیات بیشتری در این مورد مطرح نمی کند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی