صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

اجازه نمی‌دهیم تحریم تسلیحاتی ایران برداشته شود

کد خبر 5769 1399-02-10 20:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه بار دیگر تأکید کرد در تلاش است اجازه ندهد تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران رفع شود.
اجازه نمی‌دهیم تحریم تسلیحاتی ایران برداشته شود


«مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا بار دیگر تأکید کرد کشورش در تلاش است اجازه ندهد تحریم های تسلیحاتی علیه ایران در اکتبر سال جاری میلادی برداشته شود.
پامپئو در یک کنفرانس خبری روز چهارشنبه با بیان اینکه آمریکا با شورای امنیت سازمان ملل متحد برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران در ارتباط است گفت اجازه نخواهد داد تحریم های فروش تسلیحات متعارف به ایران برداشته شود.
وزیر خارجه آمریکا اضافه کرد حتی اگر کشورهای دیگر با آمریکا همراه نباشند این کشور هر کاری که از دستش برمی آید را در این خصوص انجام خواهد داد.
پامپئو به مخالفت های آمریکا با سازمان جهانی بهداشت هم پرداخت و مدعی شد این سازمان بین المللی در انجام مأموریت های خود شکست خورده است. 
رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا گفت: «نباید وانمود کنیم چون سازمانی در نامش کلمه بهداشت آورده شده قادر خواهد بود همان نتایجی که ما نیازمند آن هستیم را ایجاد کند.»
وزیر خارجه آمریکا در خصوص گمانه زنی ها درباره سلامت رهبر کره شمالی هم گفت: «سیاست ما در آنجا صرفنظر از اینکه چه کسی رهبری این کشور را در دست دارد یکسان است.»
او در مصاحبه ای جداگانه هم روز چهارشنبه بار دیگر ادعاهای قبلی درباره منشأ ویروس «کرونا» را که شواهدی در تأیید آن وجود ندارد را تکرار کرد.
وزیر خارجه آمریکا مدعی شد واشنگتن کماکان درباره اینکه آزمایشگاه های چین نگران است و لازم است دنیا نحوه شکل گیری این ویروس در این آزمایشگاه ها را مورد بررسی قرار دهد. 
ایالات متحده آمریکا و چین از زمان شیوع ویروس کرونا که به کشته شدن بیش از ۲۰۰ هزار نفر در سراسر دنیا منجر شده به اتهام پراکنی علیه یکدیگر پرداخته اند.
پامپئو در مصاحبه ای با فاکس نیوز روز چهارشنبه گفت: «می توانم به شمار بگویم نگرانی هایی جدی در خصوص آزمایشگاه های داخل چین وجود دارند. من هنوز نگرانم حزب کمونیست چین تمام آنچه در همه آزمایشگاه ها اتفاق می افتند را بازگو نمی کنند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی