صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

بلومبرگ: آمریکا در حال ساخت ۴۸ پایگاه جنگ الکترونیکی در فضاست

کد خبر 5772 1399-02-10 21:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نیروی فضایی آمریکا در تلاش است تا با ساخت پایگاه‌های زیرزمینی، ماهواره‌های مخابراتی روسیه و چین را در صورت بروز یک درگیری احتمالی مختل کند.
بلومبرگ: آمریکا در حال ساخت ۴۸ پایگاه جنگ الکترونیکی در فضاست


 نیروی فضایی آمریکا در حال ساخت ۴۸ پایگاه جنگ الکترونیک طی هفت سال آینده به منظور مقابله با ماهواره های روسی و چینی است.
بنا به نوشته بلومبرگ اولین سامانه از این نوع جنگ افزار ماه پیش، پس از سال ها تلاش، عملیاتی شد.
نیروی فضایی آمریکا تحویل ۱۶ نوع دیگر از این جنگ افزار ها را بر عهده گرفته است. نیروی فضایی آمریکا همچنین در حال توسعه سامانه جدیدی به نام Meadowland است که سبک تر بوده و می تواند نرم افزار های به روز شده و نیز فرکانس های بیشتری را شامل شود.
بنا به نوشته بلومبرگ، نیروی فضایی آمریکا همچنین در حال ساخت پایگاه های زمینی به منظور مهار ماهواره های این دو کشور در ابتدای یک درگیری است.
مقامات دفاعی آمریکا مدتهاست از تبدیل فضا به میدانی برای نبرد با رقبا صحبت می کنند. نیروی فضایی آمریکا اخیرا مدعی شد روسیه و چین با هدف به مخاطره انداختن قابلیت های فضایی آمریکا، فضا را نظامی کرده اند و واشنگتن حق دفاع از خود را دارد.
مقامات آمریکایی همچنین روسیه را به ارسال یک موشک ضدماهواره در هفته های اخیر به فضا متهم می کنند.
از سوی دیگر آژانس فضایی روسیه اخیرا اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در تلاش است تا از طریق صدور فرمانی اجرایی زمینه تصرف دیگر سیاره ها را فراهم سازد. سازمان فضایی فدرال روسیه با اعلام اینکه ترامپ به خود اجازه تصرف دیگر سیاره ها را می دهد رئیس جمهور آمریکا را متهم کرد که با استناد به یک فرمان اجرایی به دنبال تصرف دیگر نقاط جهان است.
سازمان فضایی روسیه با اشاره به فرمان جدید رئیس جمهور آمریکا یادآور شد تلاش برای بهره برداری از فضا و برنامه ریزی های ستیزه جویانه برای تصرف دیگر سیاره ها در تعارض با همکاری ثمربخش کشور ها با همدیگر است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی