صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

نحوه پیشگیری از کرونا در مدارس

کد خبر 5773 1399-02-10 21:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی به بررسی ملاحظات و الزمات کرونایی آموزش و پرورش برای سال تحصیلی آینده پرداخت.
نحوه پیشگیری از کرونا در مدارس


 دفتر مطالعات آموزش و فرهنگ این مرکز در گزارشی با عنوان «درباره مبارزه با شیوع ویروس کرونا (۳۹) ملاحظات و الزامات کرونایی آموزش و پرورش برای سال تحصیلی آینده ۱۴۰۰_۱۳۹۹» آورده است؛ براساس اظهارنظر مقامات رسمی وزارت بهداشت، در فصل پاییز کووید – ۱۹ دوباره اوج می گیرد، هم زمان آنفلونزا نیز به پیک خود می رسد. همچنین برخی کارشناسان و اپیدمیولوژیست ها معتقد هستند موج دوم شیوع بیماری رخ خواهد داد ولی زمان و بزرگی آن به درستی قابل تعیین نیست، زیرا موضوع داینامیک تحت تأثیر عوامل مختلف است.
به نظر می رسد بیماری هایی نظیر کووید، رفتاری فصلی داشته باشند. لذا انتظار می رود در فصل بعدی سرما، این بیماری را مجدد تجربه کنیم. بنابراین به رغم مشکلات و چالش های کرونایی که وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی جاری با آنها مواجه است با توجه به پیش بینی آغاز موج دوم در فصل سرما یا پاییز ۱۳۹۹، در ادامه به بایسته های این وزارتخانه برای شروع سال تحصیلی ۱۴۰۰_۱۳۹۹ با رویکرد حفظ سلامت دانش آموزان و کارکنان، ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و تقویت آموزش های الکترونیکی و تلویزیونی پرداخته می شود.
مرکز پژوهش های مجلس در گزارش هایی قبلی خود به بایسته های سال تحصیلی فعلی (۱۳۹۸_۱۳۹۹) پرداخته است و پیشنهادهایی برای ادامه سال تحصیلی ارائه کرده است که کلیات آنها عبارت است از: آموزش های تلویزیونی مکمل فرآیند یادگیری است و از همین رو بعد از بازگشایی مدارس، به مدت حداقل دو هفته آموزش حضوری جبرانی و رفع اشکال برگزار شود، از ظرفیت روزهای پنج شنبه، افزایش ساعت تدریس روزانه و شیفت مخالف مدارس تک نوبته استفاده شود. آزمون سراسری حداقل به مدت دو هفته بعد از پایان امتحانات پایه دوازدهم برگزار شود، مدارس به تناسب کنترل ویروس کرونا در استان های مختلف با حذف سلامت دانش آموزان و کاهش تراکم کلاسی برگزار شود، امتحانات و ارزشیابی های پایانی بر ۷۰ درصد محتوای آموزش دیده حضوری قبل از شیوع ویروس کرونا، تمرکز یابد.
مرکز پژوهش های مجلس در گزارش جدید خود به ملاحظات و الزامات سال تحصیلی ۱۴۰۰_۱۳۹۹ مدارس پرداخته است و در آن به مواردی همچون بازگشایی مدارس و آموزش های حضوری، آموزش های الکترونیک و مجازی آموزش و پرورش و آموزش های تلویزیونی پرداخته است؛ ضمن اینکه در این موارد به نکاتی همچون اصلاح قانون، کاهش تراکم کلاسی، ارزیابی کیفیت یادگیری سال تحصیلی ۱۳۹۹_۱۳۹۸، ثبت نام در مدارس دولتی و غیردولتی در سال تحصیلی جدید، رعایت ملاحظات بهداشتی در مدارس، اجرای قوانین، تدوین ضوابط حکمرانی آموزش های مجازی، الزامات مدیریتی و اجرایی آموزش های مجازی، ادامه روند آموزش تلویزیونی و گسترش و کیفیت بخشی به آموزش های تلویزیونی، اشاره کرده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی