صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

محققان اسکاتلندی به دنبال ساخت داروی کرونا به صورت اسپری بینی

کد خبر 5776 1399-02-10 21:32
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
محققان اسکاتلندی امیدوارند آزمایش بالینی یک داروی ضد کروناویروس را که می‌تواند به صورت اسپری بینی مصرف شود، آغاز کنند که در آزمایشگاه نتایج مثبتی برای مقابله و درمان بیماری "کووید-۱۹" داشته است.
محققان اسکاتلندی به دنبال ساخت داروی کرونا به صورت اسپری بینی


 به گزارش دیلی میل، محققان دانشگاه "سنت اندروز" (St Andrews) اسکاتلند دریافتند که داروی "نئومیفیل" (Neumifil) که توسط محققان شرکت "پنوماژن" (Pneumagen) ساخته شده است، می تواند برای درمان "کووید_۱۹" موثر باشد. شرکت "پنوماژن" از شرکت های وابسته به دانشگاه "سنت اندروز" است.
این دارو پیش از این به عنوان درمانی برای آنفلوآنزا ساخته شده بود، ولی نتایج بررسی آن در مرحله آزمایشگاهی نشان می دهد که ممکن است این دارو از ابتلا به کووید_۱۹ جلوگیری کند.
محققان دانشگاه "سنت اندروز" دریافتند که این دارو که میتواند به صورت اسپری بینی مصرف شود می تواند به پروتئین هایی با شکل تیز در سطح ویروس متصل شود و از اتصال ویروس به سلول هایی که در مجاری تنفسی انسان وجود دارند، جلوگیری کند.
البته هنوز این نتایج در حد آزمایشگاه است، ولی بررسی و مشاهده آن توسط سازمان بهداشت عمومی انگلیس این امیدواری را ایجاد کرده که داروی "نئومیفیل" می تواند در بیماران مبتلا به "کووید_۱۹" هم استفاده شود.
داروی "نئومیفیل" تعامل کروناویروس با ساختار هایی به نام "گیرنده های ACE_۲" در مجاری تنفسی را مسدود می کند. این مجاری، در هایی برای ورود ویروس به بدن هستند.
این گیرنده ها تمرکز اصلی دانشمندان برای توقف کووید_۱۹ هستند.
داروی "نئومیفیل" که به ویروس حمله می کند، به مولکول های قند سطح سلول های تنفسی (در ریه و مجاری هوایی) و ویروس متصل می شود.
به این ترتیب، توانایی ویروس برای حمله به سلول های تنفسی مسدود می شود.
"گری تیلور" (Gary Taylor) محقق ارشد پروژه و استاد زیست شناسی دانشگاه سنت اندروز اظهار کرد، ما امیدواریم داروی خود را به عنوان یک اسپری بینی مورد استفاده بیماران قرار دهیم و تصور ما این است که به صورت هفته ای استفاده شود.
در تست های آزمایشگاهی داروی مذکور در دانشگاه "سنت اندروز"، داروی "نئومیفیل" توانست در سه مطالعه جداگانه در لوله های آزمایشگاهی، هم کروناویروس را درمان کند و هم از بروز آن جلوگیری کند.
این مطالعات در آزمایشگاه های مختلف انجام شدند.
پس از نتایج امیدوارکننده این تحقیق، محققان امیدوارند این دارو را روی حیوان و پس از آن روی انسان ها آزمایش کنند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی