صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

یک رسانه ترکیه‌ای مدعی هشدار اتمی روسیه به آمریکا شد

کد خبر 5778 1399-02-10 22:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک رسانه ترکیه‌ای می‌گوید روسیه روز چهارشنبه هشدار داد هر گونه حمله اتمی با بمب‌های دارای قدرت انفجار اندک را حمله اتمی تلقی کرده وآن را پاسخ خواهد داد.
یک رسانه ترکیه‌ای مدعی هشدار اتمی روسیه به آمریکا شد


 روسیه امروز چهارشنبه اعلام کرد هر گونه حمله  از سوی آمریکا با بمب های دارای قدرت انفجار اندک را «حمله اتمی» تلقی کرده و آن را پاسخ خواهد داد. 
این ادعا در شرایطی مطرح شده که معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای میان برد (INF) بین آمریکا و روسیه سال گذشته میلادی فروپاشید. 
پیمان منع موشک های هسته ای میان برد، آمریکا و روسیه را از تملک، تولید یا پرتاب آزمایشی موشک های زمین پایه میان برد (۱۰۰۰ _ ۵۰۰۰ کیلومتر) و کوتاه بردتر (۱۰۰_۵۰۰ کیلومتر) منع می کرد اما کشورهای آمریکا و روسیه یازده مرداد ماه سال جاری بعد از ماه ها متهم کردن یکدیگر به نقض مفاد این پیمان، رسما از آن خارج شدند.
۱۰ سال پیش دولت های روسیه و آمریکا معاهده ای با هدف کاهش و محدودسازی تسلیحات راهبردی به امضا رساندند که به معاهده نیو استارت معروف شد. این پیمان در حال انقضا است و آمریکا از تمدید آن طفره می رود.
اخیراً «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین گفته، مسکو نیست که تلاش می کند این معاهده را فسخ کند و باید درخصوص تمدید احتمالی پیمان نیو استارت (کاهش تسلیحات راهبردی) مذاکراتی با آمریکا صورت گیرد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی