صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد جهان

عملیات احداث بلندترین ساختمان جهان در دبی متوقف شد

کد خبر 1049 1399-01-20 00:33
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
منابع آگاه اعلام کردند شرکت اعمار که بزرگترین شرکت ساختمانی در امارات به شمار می‌رود به خاطر شیوع ویروس کرونا فعالیت خود را متوقف کرده است.
عملیات احداث بلندترین ساختمان جهان در دبی متوقف شد


با توجه به آنکه شیوع ویروس کرونا بازار مسکن در امارات به خصوص امارت دبی را راکد کرده است منابع آگاه می‌گویند شرکت اعمار که بزرگترین شرکت ساختمانی در امارات به شمار می‌رود فعالیت در پروژه‌های بزرگ خود در دبی را متوقف کرده است.
به طور کلی بازار املاک و مستغلات دبی طی دهه گذشته به دلیل بحران در اقتصاد جهانی و پایین آمدن قیمت نفت، شاهد عرضه مازاد مسکن و دفتر کار بوده است.
یکی از آسیب‌های جدی شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد دبی این بود که این امارت برگزاری یک نمایشگاه بزرگ را که قرار بود در ماه اکتبر انجام شود برای یک سال به تعویق انداخته است.
چهار منابع آگاه می‌گویند شرکت اعمار کار بر یک پروژه‌ بزرگ 200 هزار واحدی در دبی را متوقف کرده است.
این منابع می‌گویند، توقف این پروژه‌ها به معنی توقف ساخت برج کریک هاربر، است که قرار است ارتفاع آن از بلندترین برج جهان، که برج خلیفه در دبی است، نیز بیشتر باشد.
برج خلیفه هم توسط همین شرکت اعمار ساخته شده است.
این شرکت ساختمانی ماه گذشته میلادی اعلام کرده بود که چندین هتل خود را به خاطر شیوع ویروس کرونا موقتا تعطیل کرده و کار بر یک برج لوکس در منطقه اعیان نشین دبی را هم تعلیق کرده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد جهان