صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

آخرین اخبار از الحاق ناوشکن دنا و طلائیه به نیروی دریایی ارتش

کد خبر 5985 1399-02-12 08:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
فرمانده کارخانجات نداجا درباره زمان الحاق ناوشکن دنا و طلائیه به نیروی دریایی ارتش مطالبی را مطرح کرد.
آخرین اخبار از الحاق ناوشکن دنا و طلائیه به نیروی دریایی ارتش


امیر دریادار دوم مهندس عباس فاضل نیا فرمانده کارخانجات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت وگویی  با اشاره به ویژگی های ناوچه های توپ دار اظهار کرد: ناوچه های کلاس کمان تا قبل از پیروزی انقلاب باید از دور خارج می شد، اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی به سراغ بومی سازی این ناوچه ها رفتیم. ابتدا چهار فروند در ناوگان شمال ساخته شد و سپس هم کار ساخت این ناوچه ها در ناوگان جنوب آغاز شد. 
او سپس دارا بودن ناوگان سطحی و زیرسطحی را دو آرایه مهم و یا ابر سامانه موثر در قدرت دریایی دانست و اظهار کرد: البته در این زمینه پارامتر های بسیاری داریم، اما آنچه اهمیت دارد داشتن ناوشکن ها و زیردریایی هاست که ما در حوزه ساخت و بازآماد آن ها خودکفا هستیم.
امیر دریادار فاضلی نیا با بیان اینکه ما در حوزه ساخت ناوشکن ها از سالیان قبل با ساخت ناوشکن جماران به خودکفایی رسیدیم، اظهار کرد: ما پس از آن ناو های دماوند، سهند را الحاق کردیم و امروز هم منتظر تکمیل شدن روند ساخت طلائیه و سپس دنا هستیم تا به زودی آن را به نیروی دریایی ارتش الحاق کنیم.
او افزود: هنگامی که می گوئیم ایران قدرت ساخت و طراحی های ناوشکن های سنگین را دارد، یعنی که کشورمان توان طراحی و ساخت تمام سامانه ها و زیرسامانه ها را دارد. البته ما این توان را در عمل نیز ثابت کردیم، یعنی هر ناوشکنی که می سازیم بلافاصله در رزمایش ها نیز شرکت می کنند. این یعنی کشورمان به دانش طراحی و ساخت و عملیاتی کردن دست یافته است.
فرمانده کارخانجات نیروی دریایی ارتش گفت: نیروی دریایی ارتش در حوزه زیرسطحی نیز به چنین دانشی دست پیداکرده است. دانش مورد نیاز در زیرسطحی ها از دانش سطحی ها بسیار پیشرفته تر است.
او افزود: باید توجه کنیم که ایران در حوزه ساخت کلاس های سبک، نیمه سنگین و سنگین فعالیت دارد و همچنین در حوزه اورهال و بازآماد نیز با دانش بومی و خودکفا به اوج فناوری دست پیدا کرده است.
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی