صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

نخست‌وزیر روسیه کرونا گرفت

کد خبر 5993 1399-02-12 09:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نخست‌وزیر روسیه با اعلام این که به کرونا مبتلا شده است، گفت که به طور موقت کارش را متوقف می‌کند تا به طور کامل بهبود پیدا کند.
نخست‌وزیر روسیه کرونا گرفت


به گزارش  خبرگزاری رویترز، میخائیل میشوستین، نخست وزیر روسیه به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری این کشور اعلام کرد که به کروناویروس مبتلا شده است و به طور موقت از ادامه ی فعالیت بازخواهد ایستاد تا از این بیماری رهایی یابد.
میخائیل میشوستین۵۴ ساله، پس از ابتلا به کرونا به پوتین پیشنهاد کرد تا آندری بلوسو، معاون اولش در غیاب وی به عنوان نخست وزیر موقت به اداره ی امور بپردازد.رئیس جمهوری روسیه که میشوستین را در ژانویه منصوب کرده بود، حمایت خود از این پیشنهاد را ابراز کرد.
میخائیل میشوستین یکی از هماهنگ کننده های اصلی عملیات مقابله با کرونا در روسیه بوده و هم چنین اولین مقام بلندپایه روسی است که علناً اظهار کرد که به ویروس کرونا مبتلا شده است.
وی در یک کنفرانس خبری خطاب به پوتین گفت: من به تازگی مطلع شده ام که نتیجه آزمایش کرونایی که انجام دادم، مثبت شده است پس باید خود را قرنطینه و دستورالعمل پزشکان را اجرا کنم. این کار برای حفظ سلامت همکارانم ضروری است.
پوتین نیز ضمن آرزوی بهبودی برای میشوستین گفت، تقدیر و سرنوشت نشان داد که هر کسی می تواند به این ویروس مبتلا شود.
روز پنج شنبه شمار مبتلایان به کروناویروس در روسیه از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت. روسیه تاکنون یک هزار و ۷۳ فوتی بر اثر ابتلا به کروناویروس را گزارش کرده است.
پوتین و کابینه وی برای به حداقل رساندن شیوع این بیماری، اقدام به تماس تصویری و برگزاری جلسات از طریق ویدئوکنفرانس می کنند.
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی