صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

اشغال ساختمان ایالتی میشیگان به دست معترضان مسلح

کد خبر 6030 1399-02-12 11:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
ده‌ها تن از معترضان که برخی از آن‌ها کاملا مسلح بودند، ساختمان پارلمانی ایالت میشیگان را اشغال کرده و خواستار لغو محدودیت‌های خروج از خانه در بحبوحه شیوع کرونا شدند.
اشغال ساختمان ایالتی میشیگان به دست معترضان مسلح


 ده ها معترض که برخی از آن ها کاملا به سلاح گرم مسلح بودند پس از ورود به ساختمان پارلمانی ایالت میشیگان در آمریکا، آن را اشغال کردند. معترضان خواستار لغو محدودیت های باقی ماندن در خانه بودند که به دنبال شیوع ویروس کرونا در این ایالت اعمال شده است.
این افراد که در قالب گروه «میهن پرستان آمریکایی» چنین اعتراضاتی را سازماندهی کرده بودند روز گذشته در حالی که برخی از آن ها سلاح گرم به همراه داشتند، با نادیده گرفتن دستور العمل ها و رعایت فاصله اجتماعی وارد ساختمان پارلمانی ایالت میشیگان شده و در خیابان های اطراف آن نیز تجمع کردند.
در همین حال پلیس نیز مانع ورود معترضان به ساختمان پارلمانی نشد و همزمان با ورود آن ها به منظور احتیاط دمای بدنشان را کنترل کرد. بیش از ۱۰۰ معترض پس از ورود به داخل ساختمان با شعار «بگذارید ما کار کنیم» خواستار لغو محدودیت های تردد و از سرگیری فعالیت مشاغل شدند.
 به نظر می رسد این بزرگترین تظاهرات در میشیگان در حمایت از ایده دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای از سرگیری فعالیت های اقتصادی در آمریکا پس از شیوع ویروس کرونا است. معترضان همچنین با مسدود کردن خیابان های اطراف ساختمان از «گرتچن ویتمر»، فرماندار این ایالت خواستند تا با لغو قوانین محدود کننده موافقت کند. آن ها مدعی بودند که دستور فرماندار ویتمر طبق قانون اساسی، نقض حقوق افراد است.
برخی از مقامات میشیگان هشدار دادند که معترضان به دلیل نقض قوانین رعایت فاصله اجتماعی جریمه خواهند شد. در این میان برخی از نامزد های جمهوری خواه که خود را برای انتخابات کنگره آمریکا آماده می کنند از فرصت استفاده کرده و ضمن همراهی با معترضان خواستار لغو محدودیت ها شدند.
«مایک دتمر»، کاندید جمهوری خواه کنگره ضمن سخنرانی برای معترضان از از فرماندار میشیگان خواست محدودیت ها را لغو کند و اجازه از سرگیری فعالیت های اقتصادی را به مردم بدهد.
بازگشایی فعالیت های اقتصادی در ایالت های آمریکا که توسط ترامپ در بحبوحه شیوع ویروس کرونا پیشنهاد و با مخالفت فرمانداران مواجه شد، اعتراضات گسترده ای را در سراسر آمریکا به دنبال داشته است. بسیاری از حامیان ترامپ با برگزاری تظاهرات در ایالت های آمریکا خواستار لغو محدودیت های اجتماعی هستند.
سی میلیون آمریکایی در پی شیوع ویروس کرونا و متوقف شدن فعالیت های اقتصادی برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کرده اند. برخی از ایالت های آمریکا محدودیت ها را کاهش داده اند که این امر موجب افزایش شمار مبتلایان به بیش از یک میلیون نفر شده است.
کرونا بیش از یک میلیون ۶۹ هزار نفر را در آمریکا مبتلا کرده که از این میان بیش از ۶۳ هزار تن جان باخته اند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید