صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

کمالوندی: تا دو سال آینده در تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر بی‌نیاز می‌شویم

کد خبر 6035 1399-02-12 11:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سخنگوی سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: تا دو سال آینده در انجام تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر از متخصصان روسی بی‌نیاز می‌شویم.
کمالوندی: تا دو سال آینده در تعمیرات نیروگاه اتمی بوشهر بی‌نیاز می‌شویم


بهروز کمالوندی روز پنجشنبه در گفت وگویی افزود:  بخش عمده تعمیرات این نیروگاه توسط متخصصان ایرانی انجام می شود و شاید در دو سال آینده از متخصصان روسی در این زمینه بی نیاز شویم.
وی درمورد تعویض سوخت و تعمیرات سالانه این نیروگاه هم اظهارداشت: هر سال در دوره ای تعویض سوخت و تعمیرات سالیانه این نیروگاه انجام میشود که این ویژگی همه نیروگاه های اتمی است.
به گزارش ایرنا، کمالوندی یادآور شد: در گذشته با توجه به درخواست وزارت نیرو برای این که کمبود برق وجود نداشته باشد، ما این اقدام را در فصلی انجام می دهیم که با سرما و گرمای شدید مواجه نباشیم.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی به شرایط کرونایی در کشور اشاره کرد و گفت: باتوجه به این شرایط این کار را در دو مقطع انجام می دهیم که هر دو در فصلی است که کمبود برق احساس نشود، نخست در اردیبهشت ماه که در حال حاضر در حال انجام است و دیگری در پاییز که تعدد افراد کمتری درگیر تعمیرات و غیره هستند.
کمالوندی در این گفت و گو از ورود محموله سوخت جدید به بوشهر با همکاری روس اتم در دو پرواز در هفته گذشته  خبر داد و تصریح کرد: این محموله ها حاوی 38 تن سوخت با حدود 4.5 درصد است که انرژی معادل 12 میلیون بشکه نفت می شود.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: هر کدام از این هواپیماها سوخت انرژی معادل 6 میلیون بشکه نفت به ایران آوردند که این ها در طول یک سال آینده برق مورد نیاز را به میزان یک هزار مگاوات تولید می کنند.
کمالوندی ادامه داد: تاکنون معادل حدود 67 میلیون بشکه نفت در عملکرد نیروگاه بوشهر صرفه جویی شده و سالانه هفت میلیون تن آلاینده کمتر ایجاد می شود.
وی افزود: اگر همین میزان برق در نیروگاه های معمولی تولید شود باید حدود هفت میلیون تن آلاینده در فضا انتشار یابد که اهمیت کار این نیروگاه و پاکی و تمیزی انرژی است که از سوی نیروگاه اتمی بوشهر تولید می شود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید