صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

لزوم آمادگی جهان برای رویارویی با موج دوم و سوم کروناویروس

کد خبر 6049 1399-02-12 12:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سازمان جهانی بهداشت (WHO) هشدار داد که جهان باید برای مواجهه با موج دوم و سوم کروناویروس آمادگی داشته باشد.
لزوم آمادگی جهان برای رویارویی با موج دوم و سوم کروناویروس


سازمان جهانی بهداشت هشدار داد: تا زمانی که واکسن کروناویروس ساخته شود جهان باید برای مواجهه با موج دوم و سوم کروناویروس آمادگی داشته باشد.
دکتر هانس کلوگ _ مسئول منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا _ نیز گفت: به رغم نشانه های مثبتی که از کنترل شیوع کروناویروس در اروپا مشاهده شده، کشورهای این منطقه همچنان درگیر بیماری کووید_۱۹ ناشی از شیوع کروناویروس هستند همچنین به نظر نمی آید که این بیماری مرگبار به زودی از بین برود.
وی افزود: آنچه که در بسیاری از کشورها به طور شفاف قابل مشاهده است سرعت شیوع کروناویروس است به گونه ای که در کشورهایی با بهترین سیستم خدمات درمانی و مراقبتی هم این ویروس به بحران تبدیل شده است.
در برخی از کشورهای اروپایی مقامات تصمیم گرفته اند تا بخشی از محدودیت های اعمال شده به منظور مهار کروناویروس برداشته شود و به مغازه ها اجازه فعالیت داده شده است و افراد می توانند از خانه های خود خارج شوند.
طبق گزارش روزنامه ایندیپندنت، هانس کلوگ تاکید کرد: ضروری است کشورها برای رویارویی با موج دوم و سوم شیوع کروناویروس پس از اوج گیری موج اول آمادگی لازم را داشته باشند. همچنین درصورت پایان یافتن موج اول موضوع کلیدی کسب آمادگی لازم برای مقابله با موج دوم و سوم به ویژه در صورت عدم تولید واکسن است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید