صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

امکان انتقال کووید-۱۹ از کودکان به بزرگسالان ضعیف است

کد خبر 6050 1399-02-12 12:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بررسی شواهد موجود در سراسر جهان حاکی از آن است که موردی از انتقال بیماری کووید-۱۹ از کودک به فرد بزرگسال وجود نداشته است.
امکان انتقال کووید-۱۹ از کودکان به بزرگسالان ضعیف است


 بررسی های انجام گرفته در مورد کروناویروس در کودکان نشان می دهد: کودکان نقش حائز اهمیتی در انتقال بیماری کووید_۱۹ بازی نمی کنند و آنان کمتر از بزرگسالان احتمال دارد به این ویروس آلوده شوند.
در این بررسی محققان به ارزیابی نتایج به دست آمده از ۷۸ مطالعه در سراسر جهان به ویژه چین که کانون اولیه شیوع کروناویروس بوده است، پرداختند. به گفته محققان شواهد حاکی از آن است بیماری کووید_۱۹ اغلب کودکان را کمتر درگیر می کند و در صورت ابتلا شدت بیماری بسیار نیست.
همچنین مواردی از ابتلای کودکان به نوع شدید بیماری کووید_۱۹ گزارش شده اما بسیار نادر بوده است. نقش کودکان در انتقال بیماری مشخص نیست اما به نظر آنان نمی توانند در انتقال بیماری نقش حائز اهمیتی داشته باشند.
محققان تاکید کردند: در سراسر جهان شواهدی مبنی بر اینکه کودکی در گسترش و انتقال ویروس نقش داشته است مشاهده نشده هرچند لازم است شواهد بیشتری جمع آوری شود.
همچنین محققان در بررسی های خود دریافتند: در ارزیابی روی موارد قطعی و مشکوک ابتلا به کووید_۱۹ در کودکان شش تا ۱۰ سال مشخص شد ۳۲ درصد از آنان ناقل خاموش بوده اند. در مواقعی که علائم بیماری در کودک بروز پیدا می کند اغلب شدت پایینی دارد و بیشتر با نشانه های سرفه و تب همراه است.
به گزارش  اسکای نیوز، به گفته محققان کودکان نسبت به بزرگسالان کمتر درگیر این بیماری می شوند و تنها در ۰.۶ درصد از کودکان آلوده به کروناویروس علائم شدید بیماری مشاهده شده است.
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید