صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

طرح ترافیک فردا اجرا نمی‌شود

کد خبر 6051 1399-02-12 12:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: در هفته پیش رو در ستاد ملی مقابله با کرونا که احتمالا رئیس جمهور هم در آن حضور خواهد داشت، تکلیف طرح ترافیک تهران مشخص خواهد شد.
طرح ترافیک فردا اجرا نمی‌شود


محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران درباره دو موضوع استفاده اجباری از ماسک در حمل و نقل عمومی و احتمال اجرای طرح ترافیک از هفته آینده، اظهار داشت: در حال حاضر استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی اجباری شده است و اگر شهروندی از ماسک هنگام تردد با حمل و نقل عمومی استفاده نکند طبق مصوبه ستاد کرونا تخلف کرده است.
وی افزود: از روز یکشنبه در 200 نقطه از ایستگاه های مترو اتوبوس با هماهنگی وزارت صمت، سازمان فرهنگی و هنری شهرداری و برخی از دستگاه هایی که اعلام آمادگی کرده اند، توزیع ماسک با قیمت مناسب و قانونی انجام می شود.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: در جلسه ای ویژه که روز چهارشنبه گذشته برگزار شد موضوع طرح ترافیک مفصل مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت و طرحی با توافق سه جانبه، شهرداری، کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا و پلیس راهور جهت اجرا نهایی شد.
علیخانی بیان داشت: در جلسه مربوطه مناف هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری و مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی و مترو تهران نیز حضور داشتند و در نهایت با توافق پلیس، شهرداری و شورای شهر بسته نهایی تهیه و به صورت کتبی توسط محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران به ستاد کرونا ارائه شد.
وی اعلام کرد: قرار است این بسته هفته آینده در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که احتمالا شنبه یا یکشنبه با حضور رئیس جمهور برگزار می شود، به سرانجام برسد و تکلیف طرح ترافیک تهران مشخص شود که امیدواریم ان شاالله حمایت های لازم انجام و اجرای طرح به تصویب خواهد برسد.
رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: طرح ترافیکی که قرار است هفته آینده احتمالاً اجرایی شود همه جوانب در آن دیده شده به طوری که کارکنان ادارات بتوانند قبل از 8 در طرح حضور یابند و از ساعت 2 تا 4 بدون هزینه خارج شوند همچنین طرح ترافیک برای کادر پزشکی، آژانس ها و تاکسی های اینترنتی رایگان خواهد بود.
علیخانی با اشاره به اینکه فردا طرح ترافیک همچنان لغو است، گفت: ساکنین محدوده طرح ترافیک در صورت تصویب طرح در ستاد مقابله با کرونا و بر اساس بسته پیشنهادی، تخفیف بیشتری برای عوارض طرح ترافیک دارند و میزان تخفیف آن از 50 درصد به حدود 70 درصد خواهد رسید.

کلمات کلیدی »



مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی