صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

رهبر انقلاب: کار بزرگ معلمان آموزش شکوفاسازی استعدادها برای ارزش‌های متعالی است

کد خبر 6072 1399-02-12 14:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی روز معلم را به همه معلمان تبریک گفتند.
رهبر انقلاب: کار بزرگ معلمان آموزش شکوفاسازی استعدادها برای ارزش‌های متعالی است


متن پیام حضرت آیت الله خامنه ای به این شرح است:
بسمه تعالی
روز معلم را به همه ی معلمان عزیز که در مدارس و دانشگاهها و حوزه های علمیه به پرورش اندیشه و دانش کودکان و جوانان کشور میپردازند تبریک می گویم.
این سخن امام خمینی که معلمی را شغل انبیا دانستند، یک شعار تبلیغاتی نبود، سخن قرآن بود که فرموده است: و یزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحمکة... تزکیه و تعلیم و کتاب و حکمت الهی چهار واژه ی کلیدی در دعوت اسلام و همه پیامبران است. واژه کلیدی دیگر قیام به قسط است. در مدرسه نبوّتها، نسلهای بشر با کتاب و حکمت، آموزش و پرورش می یابند و آنگاه زندگی عدالت محور بنا می کنند و جوامع بشری بدین ترتیب به هدفهای آفرینش انسان نزدیک می شوند.
نظام اسلامی با همین هدف یعنی شکل گیری یک جامعه ی دینی عادلانه و آرمان خواه پدید آمد، و طبیعی است که نظام آموزشی کشور نیز نمی تواند هدفی جز هدف کلّی نظام داشته باشد.
کودک و نوجوان و جوان در کشور اسلامی می آموزد که استعداد و توان بالقوه ی خود را برای ارزشهای متعالی ملی یعنی ارزشهای اسلامی و انقلابی شکوفا کند و به کار گیرد.
این آموزش حیاتی و سازوکار تحقق آن، همان کار بزرگ و جهاد مبارکی است که معلمان عهده دار آن شده اند.
اسلام ما را به علم نافع فرا می خواند، علم نافع از سوئی جوان ایرانی را به ابزارهای لازم برای پیشرفت و اعتلای کشور و ملتش مجهز می سازد، و از سوئی به او هویت می بخشد و او را از وزانت و اعتبار روحی و معنوی و اعتماد به نفس برخوردار می کند.
نسل جوانی که در این مسیر، صیرورت و پرورش می یابد، ثروتی آن چنان انبوه و ذخیره ئی آنچنان عظیم است که هیچ پدیده ی ارزشمند دیگری برای کشور با آن برابری نمی کند.
این ثروت، محصول کار و انگیزه ی معلمان در مدارس و دانشگاهها و حوزه های علمیه است. رحمت و فضل خدا بر دستهای پرکار و دلهای پر انگیزه ی آنان باد.
نسل جوان ما بحمدالله الگوهای درخشان و برجسته ئی را هم می شناسد که در دنیای مادی امروز نظائر آنها را کمتر می توان یافت.
از شهید چمران و شهید آوینی تا شهدای هسته ئی و تا شهید سلیمانی و تا شهید بزرگوار مطهری که در دهه ی سی از عمر خود در حوزه ی قم و دانشگاه تهران درخشید و در دهه ی پنجاه با بال شهادت به ملکوت اعلی پرکشید.
درود خدا بر شهیدان و سپاس ما به معلمان و خوشامد ما نثار نسل جوان خوش عاقبت ملت ایران باد.
سیّدعلی خامنه ای
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید