صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

«وضعیت اضطراری» هم شمار کرونایی‌های ژاپن را کاهش نداد

کد خبر 1509 1399-01-22 11:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
شبکه خبری «ان اچ کی» ژاپن گزارش کرد به رغم اعلام وضعیت اضطراری در ۷ نقطه از ژاپن، نشانه‌ای از کاهش شمار مبتلایان به ویروس کرونا دیده نمی‌شود.
«وضعیت اضطراری» هم شمار کرونایی‌های ژاپن را کاهش نداد


"ان. اچ. کی" روز جمعه خاطر نشان کرد که شمار افرادی که در ژاپن به کرونا مبتلا شده اند به بیش از ۵ هزار نفر رسیده است و «وضعیت اضطراری تغییری در شرایط موجود نداده است» و خطر کماکان در کمین است.
همزمان بانک مرکزی ژاپن در بیانیه ای از وضعیت نامطلوب سامانه های مالی،  بانکی و تجاری در سومین اقتصاد بزرگ دنیا خبر داد و افزود:  همه گیری «بدترین شرایط» را از یک دهه قبل تاکنون برای اقتصاد این کشور بوجود آورده است.
دولت ژاپن بسیار امیدوار است با اعلام وضعیت اضطراری، بستن درهای بسیاری از مکان های عمومی،  کاهش ارتباطات،  اجرای طرح های فاصله گذاری و ضد عفونی مناطق بتواند جلوی شیوع گسترده ویروس کرونا را بگیرد و از رکود شدید اقتصادی جلوگیری کند.
اعلام وضعیت اضطراری از سوی دولت مرکزی به فرمانداری های محلی در ژاپن اقتدار قانونی بیشتری داده است تا از مردم بخواهند در خانه بمانند و فعالیت های تجاری را متوقف کنند.
برخی از کشورها تدابیر اجرایی خود را الزامی کرده اند و اگر افراد آنها را اجرا نکنند جریمه می شوند حتی تحت پیگرد قضایی قرار می گیرند اما ژاپن امیدوار است با توجه به سنن قدیمی کشور مبنی بر «احترام به قانون»، مردم مقررات را جدی تلقی کنند.
کاهش تقاضا و مصرف، پایین آمدن میزان سفارش کالا، بسته شدن کارخانه های خودروسازی، وضعیت نابسامان تجارت بین المللی پس از شیوع کرونا و رکود در بخش گردشگری شرایط را برای اقتصاد ژاپن سخت تر کرده است.
ژاپن یک بسته محرک یک هزار میلیارد دلاری برای جلوگیری از رکود اقتصادی تخصیص داده است اما دولت حتی این اقدام را برای برون رفت از رکود تدریجی اقتصادی کافی نمی داند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید