صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

3 موجود زنده‌ای که قرار است در مبارزه با کرونا به کمک بشر بیایند

کد خبر 6097 1399-02-12 16:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
به اعتقاد دانشمندان سه موجود زنده وجود دارند که احتمالاً در مبارزه علیه ویروس کرونا می‌توانند به بشریت کمک کنند.
3 موجود زنده‌ای که قرار است در مبارزه با کرونا به کمک بشر بیایند


لاما یکی از حیواناتی است که گفته می شود امیدهای زیادی به استفاده از پادتن های خونش برای مقابله با بیماری کووید_19 وجود دارد.
 بر اساس تحقیقاتی که برخی از دانشمندان بلژیکی و آمریکایی روی این حیوان انجام داده اند، پادتن های موجود در بدن لاما قابلیت از بین بردن ویروس ها را دارد.
 آزمایش هایی که دانشمندان برای تحقیق در مورد ویروس ایدز روی خون این حیوان انجام داده بودند به موفقیت های قابل توجهی رسیده است.
 نتایج تحقیقات صورت گرفته حاکی از آن بودند که پادتن لاما توانایی مقابله با ویروس هایی همچون مرس و سارس را که هم خانواده کووید_19 هستند داشته باشند.
 از سوی دیگر دانشمندانی در آسیا معتقدند جانورانی همچون سمور و همستر نیز می توانند به ساخت داروی کووید_19 کمک شایانی بکنند.
 دانشمندان کره جنوبی در مقاله ای که در ژورنال علمی «Cell Host & Microbe» منتشر شده است بازگو کرده اند واکنش سموری که به کووید_19 مبتلا شده باشد بسیار شبیه واکنش انسان ها به این ویروس است و این مساله می تواند در ارزیابی میزان اثرگذاری داروهای ضدویروس و آزمایش واکسن به دانشمندان کمک کند.
 شماری از دانشمندان هنگ کنگی هم نظر مشابهی راجع به همستر دارند و در مقالات خود عنوان می کنند که واکنش های این جونده به ویروس کرونا بسیار شبیه عوارض دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی در انسان هاست.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید