صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

دولت ترامپ بیش از ۱۰۰ هزار کیسه حمل جسد سفارش داد

کد خبر 6105 1399-02-12 18:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
با افزایش آمار قربانیان کرونا، دولت آمریکا دستور تهیه بیش از ۱۰۰ هزار کیسه حمل جسد را برای جان‌باختگان صادر کرده است.
دولت ترامپ بیش از ۱۰۰ هزار کیسه حمل جسد سفارش داد


اسناد و سوابق بدست آمده توسط شبکه خبری ان بی سی نیوز نشان می دهد دولت دونالد ترامپ در ماه آوریل دستور تهیه بیش از ۱۰۰ هزار کیسه ویژه حمل اجساد را برای جان باختگان ویروس کووید_۱۹ صادر کرده است.
ان بی سی نیوز براساس اسناد تازه گزارش داد بزرگترین سفارش دولت فدرال برای کیسه های حمل اجساد یک روز پس از آن صورت گرفت که رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد شمار قربانیان ویروس کرونا از ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر فراتر نمی رود.
بنا به گزارش ان بی سی نیوز، وزارت امنیت داخلی پیش بینی کرد ۵.۱ میلیون دلار برای خرید کیسه های حمل اجساد هزینه شود. بنا به این گزارش این کیسه های حمل اجساد هنوز به آژانس فدرال مدیریت بحران ارسال نشده اند.
برغم این بحران، رئیس جمهور آمریکا دست از اتهام زنی علیه چین برنداشته و شب گذشته باز هم مدعی شد ویروس کرونا در آزمایشگاهی در شهر ووهان چین ساخته شده است. ترامپ در کنفرانس روزانه خود اعلام کرد: شواهدی وجود دارد که نشان می دهد منشا ویروس کرونا، آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان در چین است.
این گزارش ها در حالی منتشر شد که شیوع بی سابقه ویروس کرونا در آمریکا بیش از یک میلیون و ۹۵ هزار و ۳۰۴ نفر را مبتلا و جان ۶۳ هزار و ۸۷۱ نفر را گرفته است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید