صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه

زوج‌های جوان برای اعتراض به کسر اقساط وام ازدواج چکار کنند؟

کد خبر 6122 1399-02-12 19:38
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بسیاری از زوج‌های جوان به کسر اقساط وام ازدواج از حسابشان اعتراض دارند و نیازمند مراجعه به نهادی واحد هستند.
زوج‌های جوان برای اعتراض به کسر اقساط وام ازدواج چکار کنند؟


با شیوع کرونا بانک مرکزی به علت مراعات وضعیت معیشت اقشار ضعیف جامعه دریافت اقساط وام های قرض الحسنه بانک ها را ۳ ماه به تعویق انداخت.
عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی در این باره، گفت: بانک ها موظف هستند سه ماه پرداخت اقساط وام های قرض الحسنه تمام افراد را ۳ ماه به تعویق بیندازند.
همتی گفت: همه بانک ها باید از این دستورالعمل پیروی کنند و هر بانکی که به آن عمل نکند تخلف انجام داده است، البته ممکن این کار به روند نقدینگی بانک ها آسیب بزند که ما اعلام کردیم اگر بانک ها دچار جریان نقدینگی شدند بانک مرکزی حتما از آن ها حمایت خواهد کرد.با وجود ابلاغ مصوبه بانک مرکزی مبنی بر تعویق سه ماهه اقساط وام های قرض الحسنه به بانک، اما باز هم شاهد بودیم که برخی بانک اقساط وام ها را از حساب وام گیرنده و یا ضامن کسر کرده است.
تکلیف افرادی که از حسابشان برداشتی بابت قسط وام، صورت گرفته چیست؟
بسیاری از زوج های جوان که وام ازدواج دریافت کرده اند نیز از کسر اقساط وام از حسابشان و یا حساب ضامن وام اعتراض دارند.
بانک مرکزی در این خصوص «سامانه ثبت شکایات احتمالی مشتریان بانکی دارای تسهیلات قرض الحسنه» به آدرس cbi.ir را راه اندازی و اعلام کرده که اگر از حساب کسانی که اقساط قرض الحسنه دارند یا از حساب ضامنان آن ها در شعب بانک ها و موسسات اعتباری، برداشتی بابت اقساط انجام شده، می توانند موضوع را در سامانه مربوطه از طریق سایت بانک مرکزی پیگیری کنند تا مبلغ کسر شده به حساب بازگردانده شود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / بانک،بورس،بیمه