صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

​تصمیم بازگشایی مراکز مذهبی ۱۱۶ شهر ایران در یکشنبه آینده

کد خبر 6129 1399-02-12 20:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
وضعیت ۱۱۶ شهرستان ایران از نظر شیوع کرونا "سفید" اعلام شده و به گفته معاون کل وزارت بهداشت، در مورد بازگشایی مراکز مذهبی، فرهنگی و ورزشی این شهرستان‌ها نیز یکشنبه تصمیم‌گیری خواهد شد.‌
​تصمیم بازگشایی مراکز مذهبی ۱۱۶ شهر ایران در یکشنبه آینده


ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت ایران اعلام کرد، مبنای تقسیم بندی وضعیت شیوع کرونا در کشور نه استانی بلکه شهرستانی است و طبق بررسی های دو هفته اخیر، ۱۱۶ شهرستان در وضعیت "سفید" قرار دارند.
او شامگاه پنج شنبه ۱۱ اردیبهشت (۳۰ آوریل) در جلسه ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین گفت، قرار است یکشنبه آینده در مورد بازگشایی مراکز مذهبی، فرهنگی و ورزشی این شهرستان ها تصمیم گرفته شود.
"سفید" بودن وضعیت این شهرستان ها همیشگی نیست و هر پنج روز یک بار وضعیت آن ها باید دوباره بررسی شود تا معلوم شود چه تغییری در آن ها رخ داده است.
حریرچی وضعیت دو استان قزوین و البرز که پیش از این در کانون ابتلا قرار داشتند را "مطلوب" خواند و افزود، سیر ابتلا به کرونا در آن ها نزولی اعلام شده است.
او یادآوری کرد: «تعداد بستری در این استان ها نسبت به دوران اوج در هفته سوم و چهارم اسفندماه ۴۰ تا ۶۵ درصد کاهش داشته و تعداد فوتی ها کمتر شده و ظرفیت تخت های بیمارستانی خالی شده و در اختیار سایر بیماران قرار گرفته است.»
وضعیت استان خراسان همچنان "قرمز" است
در همین حال علیرضا رزم حسینی، استاندار خراسان رضوی وضعیت این استان را طبق ارزیابی های ستاد ملی مقابله با کرونا همچنان "قرمز" اعلام کرد.
او در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی این استان بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی تأکید کرد و هشدار داد، با توجه به کاهش محدودیت ها در چند روز گذشته ممکن است "در روزهای آینده شاهد افزایش در آمار مبتلایان باشیم."
بیش از ۹۵هزار مبتلا در کشور
وزارت بهداشت ایران روز جمعه ۱۲ اردیبهشت از هزار و شش مورد و ۶۳ فوتی کرونایی تازه در کشور در طول ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.
آمار مجموع مبتلایان قطعی به ۹۵هزار و ۶۴۶ و شمار جان باختگان به شش هزار و ۹۱ نفر رسیده است. همچنین به گفته کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران تا کنون ۷۶ هزار و ۳۱۸ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید