صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ادعای رسانه عربی درباره توافق متحدان امارات با دولت منصور هادی

کد خبر 6140 1399-02-12 22:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
منابع آگاه یمنی به شبکه الجزیره گفتند که با وساطت برخی طرف‌ها، شورای انتقالی جنوب (همسو با امارات) و دولت مستعفی منصور هادی در جزیره «سقطری» به یک توافق پنج بندی رسیده‌اند.
ادعای رسانه عربی درباره توافق متحدان امارات با دولت منصور هادی


طبق این توافق آتش بس، یک کمیته مشترک برای اداره مراکز نظامی، امنیتی و دولتی تشکیل خواهد شد و هیچ یک از طرفین حق استفاده از سلاح سنگین یا انتقال آن را ندارد. همچنین حمل سلاح در سقطری ممنوع خواهد بود.
اعلام این توافق در حالی است که منابع خبری یمنی، صبح امروز (جمعه) از حمله گسترده شبه نظامیان وابسته به شورای انتقالی جنوب به عناصر دولت مستعفی یمن در سقطری خبر دادند. 
در یک هفته گذشته استان سقطری در آب های جنوبی یمن، صحنه درگیری میان شورای انتقالی جنوب (متحد امارات) و دولت مستعفی منصور هادی (متحد عربستان سعودی) بود.
شورای انتقالی جنوب، شامگاه ششم اردیبهشت در اقدامی که اوج اختلاف نواب عربستان و امارات در جنوب یمن بود، اعلام خودمختاری کرد و تحرکات نظامی خود را در عدن از سر گرفت.
دو طرف تا کنون به هیچ یک از توافقات میان خود پایبند نبوده اند. به خصوص توافق ریاض که در نوامبر ۲۰۱۹ میان طرفین امضاء شد و دولت سعودی ماهها برای آن تلاش کرد اما در نهایت هیچ یک از بندهای آن اجرایی نشده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید