صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

کودکان ناقل کرونا نیستند؟ پسر فرانسوی مبتلا به کووید-۱۹ ویروس را به هیچ‌کسی منتقل نکرد

کد خبر 6145 1399-02-12 23:32
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
یک پسر ۹ ساله فرانسوی مبتلا به کووید-۱۹، با اینکه تقریباً با حدود ۱۷۰ نفر در ارتباط بود، ویروس را به هیچ‌کسی انتقال نداد. تحقیقات نشان می‌دهد کودکان احتمالاً کمتر از بزرگسالان ویروس کرونا را به دیگران منتقل می‌کنند.
کودکان ناقل کرونا نیستند؟ پسر فرانسوی مبتلا به کووید-۱۹ ویروس را به هیچ‌کسی منتقل نکرد


پرونده پسر 9 ساله فرانسوی که مبتلا به کووید_19 بود این احتمال را تشدید می کند که کودکان کمتر از بزرگسالان ویروس کرونا را به دیگران منتقل می کنند.
یک پسر 9 ساله فرانسوی مبتلا به کووید_19، با اینکه تقریباً با حدود 170 نفر در ارتباط بود، ویروس را به هیچ کسی انتقال نداد. تحقیقات نشان می دهد کودکان احتمالاً کمتر از بزرگسالان ویروس کرونا را به دیگران منتقل می کنند.
ناقلی بزرگ به نام استیو والش
این پسر 9 ساله یکی از بیشمار افرادی بود که از طریق استیو والش به ویروس کرونا مبتلا شدند. والش در ماه ژانویه در بازگشت از سنگاپور ویروس کرونا را به افراد زیادی منتقل کرده بود.
والش با حضور در کلبه ای در یک تفریحگاه زمستانی به همراه 10 انگلیسی و یک خانواده پنج نفره که از لندن به فرانسه آمده بودند ناخواسته ویروس را به دیگران انتقال داد. بیشتر مهمانان این خانه ییلاقی به ویروس مبتلا شدند، اما تحقیقات پزشکی نشان می دهد این پسر 9ساله با وجود در ارتباط بودن با 172 نفر ویروس را به هیچ کسی منتقل نکرده است. تمام این 172 نفر بعد از آن در قرنطینه قرار گرفتند. 
کودکان ویروس کرونا را انتقال نمی دهند
تحقیقات کلینیک بیماری های عفونی گویای آن است که این پسر به سارس_کووید_2 که منجر به شکل گیری کووید_19 می شود_، آنفلوانزا و یک ویروس سرماخوردگی عادی مبتلا بوده. خواهر و برادرهایش ویروس های دیگر را از او گرفته اند اما هیچ یک به ویروس کرونا مبتلا نشده اند.

کستاس دنیس، اپیدمیولوژیست در سازمان بهداشت عمومی فرانسه، در مصاحبه با خبرگزاری AFP می گوید: «یک کودک مبتلا به چند ویروس در حالی که علائم بیماری را داشته در سه مدرسه حضور پیدا کرده، اما ویروس را به کسی انتقال نداده است. این نشان دهنده عملکرد متفاوت انتقال ویروس در کودکان است.»
این پسر علائم خفیفی داشته و بعد از تست مشخص شده سطحی از ویروس در بدنش وجود دارد که به سختی قابل تشخیص است. سطح خفیف بیماری توضیح احتمالی این مساله است که چطور او بیماری را به دیگران انتقال نداده است.
محققان معتقدند به دلیل اینکه کودکان تنها علائم خفیف بیماری را دارند ممکن است ویروس را بسیار کمتر از بزرگسالان به دیگران انتقال دهند. به این ترتیب کودکان بخش مهمی از انتقا ل دهندگان ویروس کرونا نیستند.
دلیل اینکه چرا کودکان دچار بدترین علائم ویروس نمی شوند هنوز مشخص نشده است، اما بسیاری از دانشمندان می گویند سیستم دفاعی بدن کودکان قابلیت این را دارد که زودتر از بزرگسالان بدن را از عفونت پاک کند. این تحقیقات پس از آن منتشر شده که محققان UCL اعلام کردند تعطیلی مدارس احتمالاً نقش کمرنگی در شیوع ویروس کرونا دارد. بسیاری از کشورها پس از شیوع ویروس کرونا مدارس را در راستای جلوگیری از شیوع ویروس تعطیل کرده اند.
نقش کودکان در شیوع ویروس کرونا همچنان یکی از رازهای کلیدی این پاندمی است و این پرسش که آیا کودکانی که بعضی از علائم کرونا را نشان می دهند ناقل هستند یا نه هنوز محل مناقشه است.
در حالی که تعداد کودکانی که به دلیل ابتلا به کرونا به شدت بیمار شده اند نسبت به بزرگسالان آلوده به این ویروس بسیار اندک است، تعدادی از آنها به دلیل ابتلا به این ویروس فوت شده اند.
پروفسور جاناتان وال در دانشگاه ناتینگهام می گوید: «آگاهی بیشتر نسبت به اینکه چه کسانی و در چه دوره ای از بیماری ناقل ویروس اند بسیار مهم است و ما هنوز بینش درستی نسبت به آن نداریم. ما همچنین راجع به مبتلایان بدون علائمی همچون ملوانان آمریکایی چیزهایی می شنویم، اما هنوز دقیقاً نمی دانیم این افراد چقدر در شیوع بیماری نقش دارند.»

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید