صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اقتصاد ایران

وراث به میزان سهم‌الارث، سهام عدالت به نامشان می‌شود

کد خبر 6147 1399-02-12 23:40
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رییس سازمان خصوصی‌سازی گفت: افرادی که به عنوان وراث فرد متوفی محسوب می‌شوند براساس انحصار وراثت و معادل سهم‌الارث خود سهام عدالت به نامشان می‌شود.
وراث به میزان سهم‌الارث، سهام عدالت به نامشان می‌شود


علیرضا صالح امروز (جمعه) به افرادی که دارای سهام عدالت بودند اما اکنون در قید حیات نیستند اشاره کرد و گفت: به منظور راحتی این افراد تصمیم گرفتیم تا یک سامانه تلفن گویا را در سازمان خصوصی سازی آماده کنیم و از فردا ۳۰ نفر از اعضای این سازمان پاسخگوی خانواده متوفیان برای راهنمایی بیشتر آنها خواهند بود.
صدور کد بورسی تا یک ماه آینده
وی در ادامه به سهامداران سهام عدالت که دارای کد بورسی نیستند اشاره کرد و افزود: افرادی که کد بورسی ندارند بعد از انتخاب روش مالکیت خود در سامانه www.samanese.ir تا یک ماه آینده کد بورسی آنها صادر می شود.
صالح خاطرنشان کرد: این افراد برای اینکه بتوانند معاملات خود را انجام دهند برای یک بار باید احراز هویت شوند که برای این اقدام باید به سامانه سجام به نشانی اینترنتی  https://www.sejam.ir مراجعه کنند و از طریق آن احراز هویت شوند.
تأثیر آزادسازی سهام عدالت بر بازار سرمایه
رییس سازمان خصوصی سازی خاطرنشان کرد: آزادسازی سهام عدالت از جمله اتفاقات مثبتی بود که در کشور با اجازه رهبر معظم انقلاب رخ داد که از این تصمیم مالکیت و مدیریت دارایی های مشمولین سهام عدالت به خود افراد واگذار شد.
صالح به تأثیر آزادسازی سهام عدالت بر روند معاملات بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: به طور حتم با این اتفاق شاهد تأثیر مثبت آن و عمق بخشیدن به معاملات بازار سرمایه خواهیم بود اما در صورتی که سرمایه گذاران با نگاه بلندمدت در مورد سهام خود تصمیم گیری نکنند با برخی از ضرر و زیان ها در این بازار مواجه خواهند شد.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اقتصاد ایران


خبرهای مرتبط را دنبال کنید