صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ارتش ۱۲۰۰ تخت نقاهتگاهی در شمال‌غرب کشور ایجاد کرده است

کد خبر 6156 1399-02-13 08:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب نیروی زمینی ارتش گفت: ۱۲۰۰ تخت نقاهتگاهی توسط ارتش برای بیماران کرونایی در شهر‌های مختلف شمالغرب کشور ایجاد شده است.
ارتش ۱۲۰۰ تخت نقاهتگاهی در شمال‌غرب کشور ایجاد کرده است


امیر سرتیپ علی حاجیلو فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال غرب نیروی زمینی ارتش در آیین تجلیل از مدافعان سلامت در بیمارستان امام علی (ع) تبریز گفت: از زمانی که بحث تهدید کرونا در کشور به وجود آمد، نیرو های مسلح کشور اقدامات بسیار ارزنده ای را انجام دادند که تمامی مردم و مسئولان شاهد آن بودند.
او افزود: تقویت یگان های جنگ نوین و بهداشت و درمان که متخصص مقابله با این نوع تهدید هستند سرلوحه اقدامات نیرو های مسلح کشور قرار گرفت و در این راستا اقداماتی، چون رزمایش ارتش در پنج محور نمایش قدرت توان رزمی، رفع آلودگی از محیط ها و اماکن، ایجاد ایستگاه های پایش بیماری کرونا در شهر ها و ایجاد ۱۷ پایگاه بین شهری و بین استانی انجام گرفت.
حاجیلو ادامه داد: ۶۰ پایگاه پایش در شهر های مختلف استان های شالغرب کشور توسط ارتش ایجاد شد و تعدادی از بیمارستان های ارتش نیز به عنوان بیمارستان مرجع پذیرای بیماران کرونایی خدمت رسانی کرد؛ در بخشی از شهرستان ها هم با توجه به اعلام نیاز، نیرو های درمانی ارتش اعزام شدند.
سرتیپ دوم حاجیلو افزود: بیمارستان امام علی (ع) به عنوان بیمارستان مرجع، ضمن پذیرش و مداوای بیماران غیرنظامی در بحث کنترل استراحتگاه در شهرستان تبریز بیش از ۳۳۰ تخت را مدیریت می کند.
او با اشاره به ریسک بالای فعالیت مدافعان سلامت در شرایط کنونی، اظهار کرد: ارتشیان در ششمین رزمایش نیز خوش درخشیدید و کمک های مومنانه در مناطق حاشیه نشین و کم برخوردار توزیع شد.
رئیس بیمارستان امام علی (ع) نیز در این مراسم، گفت: این بیمارستان، ۲۰۰ تخت در مجتمع امام علی (ع)، ۷۰ تخت در مجتمع شهید کسایی به صورت سوییت و ۵۰ تخت مستقر در ندامتگاه دارد.
ساسان محسنی افزود: تاکنون نزدیک به ۱۱۴۶ نفر مشکوک به کرونا به این بیمارستان مراجعه کرده که نزدیک به ۸۰ نفر بستری شده و ۲۹۹ نفر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید