صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

ترامپ جایگزینی برای سفیر جنجالی در اوکراین معرفی کرد

کد خبر 6157 1399-02-13 08:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
کاخ سفید اعلام کرد، رئیس‌جمهوری آمریکا «کیت دیتون» مشاور ارشد امور دفاعی در امور اوکراین را به عنوان سفیر جدید «فوق‌العاده و تام‌الاختیار» اوکراین نامزد کرده است.
ترامپ جایگزینی برای سفیر جنجالی در اوکراین معرفی کرد


 کاخ سفید شامگاه جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: امروز رئیس جمهوری آمریکا از قصد خود برای نامزد کردن افرادی برای پست های کلیدی در دولتش خبر داد؛ کیت دیتون به عنوان سفیر فوق العاده و تام الاختیار ایالات متحده آمریکا به اوکراین.
دیتون همچنین به عنوان مدیر مرکز جورج سی . مارشال در آلمان از سال ۲۰۱۰خدمت کرده است. او در سال ۲۰۱۰ بعد از ۴۰ سال خدمت از ارتش آمریکا بازنشسته شد. او به زبان های روسی و آلمانی تسلط دارد و همچنین به عنوان وابسته دفاعی آمریکا در روسیه فعالیت کرده است.
خانم ماری یووانوویچ، سفیر کنونی آمریکا در اوکراین اواخر مه این پست را ترک می کند. صحبت های جنجالی یووانوویچ در تحقیقات استیضاح ترامپ حاشیه هایی ایجاد کرد.
یووانوویچ نقش مهمی در تحقیقات استیضاح مجلس نمایندگان آمریکا علیه ترامپ ایفا کرد و شاهد پرونده او شد و درباره تعاملات رئیس جمهوری آمریکا در خصوص اوکراین و همچنین برکناری اش از سمت سفیری سخن گفت.
او پس از آنکه تاکید کرد درخواست های رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ برای تحقیقات از خانواده بایدن توسط کی یف وارد کانال های رسمی شود، در مه ۲۰۱۹ از سمتش عزل شد. این دیپلمات آمریکایی گفته بود، با فشار جولیانی و همکارانش از کار برکنار شده و تاکید داشت آن ها عامل "حملات دروغین" برای نفوذ بر تصمیم گیری ترامپ برای برکناری او بوده اند.
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی