صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

روایت سید احمد خاتمی از ابتکار رهبری در نامگذاری سال‌ها_ نگرانم این ویروس منحوس سبب شود شعارمان را فراموش کنیم

کد خبر 1516 1399-01-22 12:31
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری، نامگذاری سال‌های اخیر با رویکرد اقتصادی را به این دلیل عنوان کرد که دشمن قصد دارد در این حوزه به نظام اسلامی ضربه بزند و این نام‌گذاری‌ها مانع رسیدن آنها به هدفشان می‌شود.
روایت سید احمد خاتمی از ابتکار رهبری در نامگذاری سال‌ها_ نگرانم این ویروس منحوس سبب شود شعارمان را فراموش کنیم


سیداحمد خاتمی خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به سال «جهش تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: نامگذاری سال‌ها از ابتکارات ستودنی مقام معظم رهبری و این نام‌گذاری‌ها نیز صرفا شعار نیست بلکه نقشه راه سال است.
عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری افزود: رهبر معظم انقلاب با ارزیابی نیاز کشور و اینکه کشور برای پیشرفت به چه نیاز دارد، نامی را انتخاب می‌کنند که همه اعم از مسئولان و مردم باید در پی‌ آن باشند.
خاتمی بیان کرد: نام‌گذاری‌های سال‌های اخیر مقام معظم رهبری عمدتاً صبغه اقتصادی دارد. دلیلش این است که دشمن قصد دارد در این حوزه به نظام اسلامی ضربه بزند و این نام‌گذاری‌ها برای این است که نگذاریم در این عرصه دشمن به کام خود برسد.
وی با بیان اینکه رهبر انقلاب سال گذشته را «رونق تولید» و امسال را «جهش تولید» نامگذاری کرده‌اند، خاطرنشان کرد: مخاطب اصلی مسئولان هستند باید بنشینند و ببینند برای تحقق این شعار چه باید کرد و در عرصه صادرات و واردات چه باید کنند و موانع تحقق این شعار چیست. ان شاء الله به گونه‌ای شود که آخر سال مقام معظم رهبری از عملکرد در این عرصه اظهار رضایت کنند.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: مخاطب اصلی مسئولان و همچنین مردم هستند و باید در این عرصه تلاش کنند. نگرانی که من دارم این است که این ویروس منحوسی که به جان بشریت و به جان ایران اسلامی افتاده، سبب شود ما این شعار و مسائل مهم دیگر را فراموش کنیم.
خاتمی افزود: همه باید برای مقابله با این ویروس منحوس متمرکز شویم که در این تقدیری نیست؛ ولی تمرکز این کار و مدیریتش در وزارت بهداشت و ستاد است و مسئولان دیگر، باید کار خودشان را کنند.
وی با بیان اینکه مبادا مسئولان از کار باز بمانند، یادآور شد: برخی مدیریت‌ها را می‌شود از خانه هم انجام داد؛ مقصودم این است که نباید این ویروس منحوس ما را از مسائل مهم کشوری باز دارد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ به ارزیابی میزان پیشرفت شعار رونق تولید پرداختند و با تأکید بر اینکه باید با کار ۱۰ برابری، تولید به جایی برسد که در زندگی مردم اثر بگذارد، افزودند: مسائل اقتصادی کشور متعدد است از جمله «اصلاحات بانکی، گمرکی و مالیاتی» و «بهبود فضای کسب‌وکار» اما نقش تولید بی‌همتا است و با راه افتادن تولید و استفاده از بازار فروش ۸۰ میلیونی در داخل و ضمناً ارتباط با فروش و بازارهای خارجی، مشکلات اقتصادی قطعاً پایان می‌یابد و تحریم‌ها به نفع کشور تمام خواهد شد.
ایشان با تاکید بر نیاز قطعی کشور به تولید، سال ۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند و خطاب به دست‌اندرکاران تأکید کردند: جوری عمل کنید که با جهش تولید، تغییری محسوس در زندگی مردم به‌وجود آید.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید