صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

تصاویر حضور سردار قاآنی در میان شهدای تخریب‌چی لشکر ۲۱ امام رضا (ع)

کد خبر 6166 1399-02-13 09:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
سردار قاآنی در دوره‌ای از دفاع مقدس به فرماندهی لشکر ۲۱ امام رضا (ع) منصوب شد که تصاویر پیش رو حضور وی را بین نیرو‌های تخریب‌چی و غواص نشان می‌دهد.
تصاویر حضور سردار قاآنی در میان شهدای تخریب‌چی لشکر ۲۱ امام رضا (ع)


سردار سرتیپ پاسدار اسماعیلی قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متولد شهر مشهد مقدس است که پیش از انتصاب به این سمت، در زمان فرماندهی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مسئولیت جانشینی وی را برعهده داشت.
وی در طول دوران دفاع مقدس فرماندهی لشکر های «۵ نصر» و «۲۱ امام رضا (ع)» را برعهده داشت و مدتی نیز معاونت اطلاعات ستاد مشترک سپاه را برعهده گرفت.

او در سال ۱۳۵۸ زمانی که جوانی ۲۰ ساله بود به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و در سال ۱۳۵۹ برای طی مراحل آموزش به تهران رفت. با شروع غائله کردستان در اواسط همان سال، راهی کردستان شد. وی از سال ۱۳۶۰ تا پایان جنگ تحمیلی در سمت های مختلفی به عنوان فرمانده تیپ و لشکر ایفای نقش کرد.
پس از شهادت سردار سلیمانی توسط نیرو های آمریکایی در سیزدهم دی سال ۱۳۹۸، رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی سردار قاآنی را به فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران منصوب کرد.

تصویر پیش رو سردار قاآنی را بین ۱۴ شهید تخریبچی و غواص لشکر ۲۱ نشان می دهد که در این آن میان شهیدان «جلیل محدثی فر»، «محمدرضا سمندری»، «حسن شاد»، «محمد ناصری»، «محمدرضا رنجبر»، «علیرضا نورالهی»، «محمدرضا اسماعیل زاده»، «فریبرز عابدینی»، «سید مومن حسینی»، «محمود سیفی»، «حسن عامری»، «مصطفی کاظمی»، «نورالله حاج محمدی» و شهید «محمدجواد مهدیانپور» معاون این لشکر حضور دارند.
تصویر زیر نیز پیش از عملیات «والفجر» در مقر تخریب شهید «وزین» به ثبت رسیده است و سردار قاآنی در کنار شهید «هادی اخباری» قرار دارد. فردی که در پشت تصویر تمام قد ایستاده شهید «جلیل محدثی فر» و کسی که مقداری از سرش در پشت سردار دیده می ‎شود شهید «حسن عامری» است.

تصویر زیر نیز سردار قاآنی را در جمع شهدای تخریبچی و غواص لشکر ۲۱ امام رضا (ع) نشان می دهد. در این تصویر از سمت راست، «حسن عامری»، «حسن شاد» فرمانده گروهان غفار، «محمدرضا اسماعیل زاده»، «محمدرضا رنجبر» معاون گروهان ستار، «فریبرز عابدینی»، «محمدرضا کرابی» فرمانده گروهان ستار، «سیدمومن حسینی» و «مصطفی کاظمی» مشاهده می شوند.
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید