صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

ساخت واکسن کرونا در شرایط فعلی جنبه تبلیغات دارد

کد خبر 6170 1399-02-13 09:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ماهیت پیچیده کرونا مانع از سهولت در ساخت واکسن برای این بیماری شده و هر گونه ادعایی مبنی بر ساخت آن جنبه تبلیغی دارد.
ساخت واکسن کرونا در شرایط فعلی جنبه تبلیغات دارد


محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو در اخبار شبکه یک ساعت ۲۱ اظهار کرد: به دلیل پیچیدگی ماهیت ویروس کرونا ساخت واکسن آن به آسانی میسر نیست و کشور هایی که در دنیا ادعای ساخت واکسن کرونا را دارند بیشتر جنبه تبلیغاتی و حتی انتخاباتی است.
او افزود: ماهیت ویروس کرونا به طور کامل مشخص نشده و تولید واکسن آن نیز پیچیدگی و دشواری خاص خودش را دارد؛ در شرایط فعلی مطالعه روی ساخت واکسن کرونا در کشور های مختلف از جمله ایران در حال انجام است.
شانه ساز بیان کرد: رتبه ایران در زمینه تحقیفات در حوزه دارو و واکسن در دنیا بالا است و چند وارویی که در درمان کرونا در دنیا موثر بوده خوشبختانه در ایران توانایی تولید آن را دارد و این دارو ها در داخل کشور تولید می شود.
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه مطالعات بالینی هم در حوزه دارو انجام می شود، گفت:  ایران همگام با سایر کشور های پیشرفته دنیا برای سه قلم داروی مهم در خصوص بیماری کرونا فعالیت دارد و  می توانیم آن چند قلم دارو را در داخل کشور تولید کنیم.
او بیان کرد: گام به گام همراه با سایر کشور های پیشرفته در حوزه دارو پیش می رویم و هروقت امید ها جدی شد ما آن را رسانه ای می کنیم.
موج دوم و سوم کرونا در راه است
شانه ساز با بیان اینکه براساس تحقیقات انجام گرفته موج دوم و سوم بیماری اتفاق می افتد و در زمان و رخ دادن آن شکی نداریم، تصریح کرد:  با توجه به اقدامات همکاران ما در سطح کشور نگرانی های ما از ماه اردیبهست و خرداد روبه کاهش است، ولی در پاییز و در ماه های مهر، آبان و آذر نگرانی ما در خصوص موج بعدی جدی است.
رئیس سازمان غذا و دارو بیان کرد: مهم ترین توصیه رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی است که از ماه های قبل شروع شده است و این کار ها بهترین اقدام برای کنترل بیماری کرونا محسوب می شود.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید