صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

چرا مراجعات کرونایی به بیمارستان‌ها کم شد؟

کد خبر 6177 1399-02-13 09:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
معاون کل وزارت بهداشت گفت: در کشور هنوز به فاز مهار کرونا نرسیده‌ایم، بلکه همچنان در فاز مدیریت بیماری هستیم و بر همین اساس همچنان به مردم توصیه می‌کنیم که نکات مربوط به فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.
چرا مراجعات کرونایی به بیمارستان‌ها کم شد؟


دکتر ایرج حریرچی با اشاره به کاهش مراجعات کرونایی و در عین حال روند نزولی مرگ و میر ناشی از بیماری کووید_۱۹ در کشور، گفت: باید توجه کرد که علت اصلی این موضوع این است که ما امکانات مان را ارتقاء دادیم تا بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهیم. بنابراین در حال حاضر بیماری کووید_۱۹ را در مراحل اولیه بیماری تشخیص می دهیم. در عین حال مراقبت های لازم را از بیمار انجام می دهیم تا حال او بدتر نشود.
وی افزود: در عین حال خوشبختانه آگاهی مردم در زمینه ویروس کرونای جدید افزایش یافته و در نتیجه با رعایت مسائل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، میزان ابتلای جدید به بیماری کاهش یافته است. بر این اساس با کاهش تعداد ابتلا، نیاز به بستری هم کاهش پیدا کرده است. در عین حال اکنون موارد جدید ابتلا را در مراحل اولیه تشخیص می دهیم و مراقبت های لازم را از آنها به عمل می آریم تا بیمارستانی نشوند و در عین حال نیازی به بستری در آی سی یو هم نداشته باشند.
حریرچی تاکید کرد: بنابراین در این فاز اقدام اصلی که باید انجام شود، مراقبت است. اگر فردی متوجه بیماری نشود و مورد شناسایی قرار نگیرد، در مرحله پیشرفته مراجعه می کند و در آن زمان نیازمند اقدامات درمانی ویژه است.
معاون کل وزارت بهداشت تاکید کرد: از طرفی هم در حال حاضر مهارت پزشکان مان نیز در حوزه اداره بیمارستان ها و بیماران افزایش یافته است.
حریرچی در ادامه گفت: با وجود تمام این اقدامات، هنوز در کشور به فاز مهار کرونا نرسیده ایم، بلکه همچنان در فاز مدیریت بیماری هستیم و بر همین اساس همچنان به مردم توصیه می کنیم که نکات مربوط به فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید