صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / انرژی

جزئیات جدید سهمیه سوخت وانت بار‌ها اعلام شد

کد خبر 6179 1399-02-13 09:39
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مدیر کل دفتر حمل ونقل کالا سازمان راهداری گفت: خودرو‌های وانت باری که تاکنون در سامانه ثبت نام نکرده اند هرچه سریعتر برای تعیین سهمیه سوخت خاص اقدام کنند.
جزئیات جدید سهمیه سوخت وانت بار‌ها اعلام شد


غلام حسین دغاغله مدیر کل دفتر حمل ونقل کالا سازمان راهداری با بیان اینکه طرح سوخت رسانی به وانت بار ها و نیسان ها را ساماندهی کردیم، گفت: برای سوخت رسانی به رانندگان این ناوگان همانند سواری ها سامانه طراحی کرده و در صورتی که رانندگان این ناوگان ثبت نام کرده باشند سهمیه خاص وانت بار را دریافت می کنند.
او ادامه داد: تاکنون وانت و نیسان های که ثبت نام کرده اند سهمیه خاص وانت بار ها در برون شهری را دریافت کرده اند و این رانندگان سهمیه اسفند و فروردین ماه را دریافت کرده اند.
او با بیان اینکه رانندگان وانت بار و نیسان برون شهری هرچه سریعتر در این سامانه ثبت نام کند، گفت: طبق تصمیماتی که گرفته شده سوخت براساس پیمایش، بارنامه و میزان بار در کارت سوخت ها واریز می شود و در صورتی که فعالیت این ناوگان و میزان پیمایش آن ها کاهش یابد به مرور سوختشان هم کم می شود.
دغاغله اظهار کرد: به ناوگان این بخش اعلام می کنیم هرچه سریعتر برای در این سامانه برای دریافت سوخت ثبت نام کنند.
مدیر کل دفتر حمل ونقل کالا سازمان راهداری با اشاره به اینکه ناوگان این بخش همانند ناوگان حمل ونقل سنگین سهمیه سوخت تعلق می گیرد، گفت: خودرو های وانت باری که تاکنون در سامانه مذکور ثبت نام نکرده اند هرچه سریعتر در این بخش ثبت نام کنند تا سهمیه سوخت برون شهری خود را به علاوه میزان پیمایش دریافت کنند.
ادامه داد: در راستای ساماندهی وانت بارها و افزایش ایمنی تردد این ناوگان در جاده ها، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در دو تا سه سال گذشته ضوابط فعالیت ناوگان و راننده وانت بارها را ابلاغ کرد.
مدیرکل دفتر حمل و نقل کالا در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، گفت: در این راستا تعدادی از رانندگان وانت بارها از بارنامه برای حمل بار در جاده ها، استفاده می کنند.
او اضافه کرد: در آن مصوبه آمده است که در دو ماه، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در بخش برون شهری و دستگاه های متولی حمل و نقل درون شهری (وزارت کشور) بحث تردد ناوگان وانت را مستندسازی کنند و سوخت بر اساس پیمایش و طبق اسناد حمل برای آنها اختصاص یابد.
مدیرکل دفتر حمل و نقل کالا در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار کرد: در همین راستا همان دستورالعمل هایی که از قبل داشتیم، از طریق رسانه ها و دیگر مدل های اطلاع رسانی به اطلاع رانندگان وانت بارها رساندیم.
او ادامه داد:  از ابتدای بهمن ماه، وانت بارهایی که در جاده های بین شهری تردد کرده اسناد حمل یعنی بارنامه دریافت کرده و در صورت دریافت بارنامه، تردد آنها ثبت و پیمایش آنها محاسبه می شود و معادل آن پیمایش سوخت به ناوگان وانتی اختصاص می یابد.
دغاغله در پایان بیان کرد: لازمه گرفتن سند حمل و بارنامه برای ناوگان وانت بار، داشتن کارت هوشمند ناوگان و کارت هوشمند راننده است؛ سامانه ها و زیرساخت در این زمینه فراهم شده است و تاکنون تعدادی راننده وانت و وانت بار کارت هوشمند دریافت کرده اند. 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / انرژی