صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

سرشبکه‌ها و خرده‌فروشان موادمخدر زیر ضرب پلیس

کد خبر 6187 1399-02-13 10:03
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا از برنامه‌ریزی برای هدایت معتادان متجاهر به سمت مراکز ترک اعتیاد و برخورد با خرده فروشان مواد مخدر در سال ۹۹ خبر داد.
سرشبکه‌ها و خرده‌فروشان موادمخدر زیر ضرب پلیس


سردار مسعود زاهدیان رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا درباره اولویت های پلیس مبارزه با موادمخدر در سال ۹۹ اظهارکرد: وظیفه ذاتی پلیس مبارزه با موادمخدر، برخورد با موادمخدر و جرائم مرتبط با آن است و امسال هم طبیعتا با این پدیده شوم برخوردخواهیم کرد، کما اینکه از ابتدای امسال تا کنون نیز کشفیات خیلی خوبی در حوزه مبارزه با موادمخدر داشته ایم که در مقایسه با سال قبل رشد چشمگیری داشته است.
وی ادامه داد: در عین حال امسال نیز اولویت هایی برای پلیس مبارزه با موادمخدر تعریف شده است. از جمله اینکه اجازه ورود موادمخدر از جداره مرزی را به قاچاقچیان و سوداگران مرگ ندهیم. در همین راستا نیز دایره اطلاعاتی و اقدامات خود در این حوزه را افزایش داده ایم تا بتوانیم قاچاقچیان را در همان مبداء و قبل از ورود موادمخدر به داخل کشور به دام بیاندازیم.
رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا ادامه داد: برخورد با دانه درشت ها و سرشبکه ها نیز جزو اولویت های جدی ماست، ما در سال گذشته توانستیم ۱۶۳ سرشبکه و قاچاقچی دانه درشت را شناسایی و دستگیر کنیم که شبکه های مربوط به آنان منهدم و غیرفعال شد. امسال هم این روند را با شدت بیشتری ادامه خواهیم داد.
زاهدیان با اشاره به معتادان متجاهر نیز گفت: بارها پلیس موارد مورد نیاز خود برای جمع آوری معتادان متجاهر اعلام کرده است. امسال هم اولویت جدی ما هدایت این معتادان به سمت مراکز درمان و بازپروری است و در تلاشیم تا با همکاری دیگر دستگاه های مسئول شرایط بازگشت این افراد به زندگی عادی را فراهم کنیم.
وی درباره خرده فروشان موادمخدر نیز اظهارکرد: پاکسازی معابر و مناطق شهری از خرده فروشان را هم به طور جدی در دستور کار قرار داده ایم چرا که حضور این افراد یکی از عوامل حضور معتادان متجاهر نیز محسوب می شود. از این رو برای این ماموریت نیز برنامه ریزی های لازم انجام شده است.
به گفته رییس پلیس مبارزه با موادمخدر ناجا، موارد مذکور به تمامی رده های پلیس مبارزه با موادمخدر اعلام شده و اقدامات نیز از ابتدای سال آغاز شده است. چندی سالی است که تاکید زیادی روی امور اطلاعاتی برای دستگیری قاچاقیان وجود دارد و امسال نیز اولویت پلیس این است که با کارهای اطلاعاتی و عملیات های هدفمند با موادمخدر مبارزه کند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید