صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

۱۰ عضو الحشد الشعبی در حمله داعش به تکریت شهید شدند

کد خبر 6204 1399-02-13 11:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
در جریان درگیری های شدید نیروهای الحشد الشعبی عراق با عناصر تروریست و داعشی در منطقه «بلد» و «مکیشفه» در جنوب تکریت در شمال بغداد ، ۱۰ نفر از این نیروها شهید شدند.
۱۰ عضو الحشد الشعبی در حمله داعش به تکریت شهید شدند


به گزارش روز شنبه مدیریت رسانه ای سازمان الحشد الشعبی در این درگیری ها که اواخر وقت جمعه شب روی داد، شماری از نیروهای الحشد الشعبی نیز زخمی شدند که این افراد برای مداوا به بیمارستان های صحرایی انتقال یافتند.در این درگیری از هنگ دجله الحشد الشعبی ۹ نفر شهید و دو نفر مجروح و از تیپ ۴۱ آن نیز یک نفر در منطقه «تل الذهب» شهید شدند.بر اساس این گزارش چند نفر از تروریست هم در جریان درگیری ها در مناطق بلد و مکیشفه در جنوب تکریت در استان صلاح الدین کشته و یا زخمی شدند.مناطق جنوب شرقی استان صلاح الدین به دلیل وجود طبیعت ناهموار جغرافیایی و مناطق گسترده پست و بلند در کنار  خلاء امنیتی از مخفیگاه های هسته های داعش به شمار می رود.
در هفته های گذشته، حملات گروه تروریستی داعش به ویژه در مناطق مختلف به خصوص مناطق ناهموار بین استان های کرکوک، صلاح الدین و دیاله، معروف به «مثلث مرگ» افزایش یافته است.
افزایش این حملات سبب شده نیروهای الحشد الشعبی و ارتش عراق با پشتیبانی هواپیماهای جنگی، عملیاتی را برای هدف قرار دادن مخفیگاه های داعش در استان های شرقی و شمالی کشور انجام دهند.
فعالیت هسته های پنهان گروه تروریستی داعش در عراق در ماه های گذشته به سبب مشکلات سیاسی ناشی از تشکیل دولت جدید و همچنین بحران کرونا در این کشور، شدت یافته است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید