صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

علائم جدید ویروس کرونا چیست؟

کد خبر 6205 1399-02-13 11:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: طی بررسی‌های انجام شده، بیماران مبتلا به کرونا ممکن است علائم جدیدی داشته باشند که در صورت داشتن این علائم باید به پزشک مراجعه کنند.
علائم جدید ویروس کرونا چیست؟


محمد دهقانی فیروزآبادی گفت: علائم جدیدی که ممکن است بیماران مبتلا به کرونا داشته باشند، علائمی چون سردرد، درد عضلانی، اختلال بویایی، اختلال چشایی، اسهال و علائم گوارشی است.
وی با اشاره به روند شناسایی مبتلایان به کرونا، افزود: تا 11 فروردین ماه جاری در مورد این بیماری در فاز دفاعی بودیم و از 11 فروردین ماه با افزایش ظرفیت آزمایشگاه ویروس شناسی تدریجا وارد فاز حمله شدیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: این فاز به این معنی است که در صورتی می توانیم این بیماری را  مهار و کنترل کنیم که با شناسایی افراد بدون علامت و یا کم علامت، از گسترش و سرایت بیشتر این ویروس جلوگیری کنیم.
دهقانی فیروزآبادی بیان کرد: ابتدا در شهرستان هایی که آلودگی بیشتری داشتند این اقدامات انجام شد و به تدریج در سطح استان گسترس پیدا کرد.
وی با بیان اینکه طی دو هفته اخیر افراد مثبت شناسایی شده در استان، عموما افرادی هستند که نمونه گیری سرپایی از آنان انجام شده است، افزود: از مردم درخواست داریم کرونا ویروس جدید را به هیچ عنوان دست کم نگیرند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه قدرت سرایت پذیری کووید ۱۹ بالا است، یادآور شد: نیاز است که مردم همچنان فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید