صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

حمله موشکی اسرائیل به مواضع ایران در سوریه

کد خبر 6215 1399-02-13 11:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دویچه‌وله نوشت: مواضع ایران در سوریه بار دیگر هدف حملات هوایی اسرائیل قرار گرفته است. این حملات تلفات جانی نداشته است. بالگردهای اسرائیل از بلندی‌های جولان به سوی تل‌احمر، واقع در استان قنیطره موشک پرتاب کرده‌اند.
حمله موشکی اسرائیل به مواضع ایران در سوریه


جنوب سوریه سحرگاه جمعه ۱۲ اردیبهشت (اول مه) بار دیگر هدف حملات هوایی اسرائیل قرار گرفت. ارتش اسرائیل تا لحظه انتشار این گزارش، خبر این حملات را تایید نکرده است. اخبار مربوط به حمله به درعا و همچنین منطقه غربی تل احمر از سوی خبرگزاری های بین المللی به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه و همچنین دفتر دیده بان حقوق بشر سوریه در لندن منتشر شده است.
خبرگزاری فرانسه (AFP) با انتشار گزارشی از دمشق، خبر از حمله بالگردهای اسرائیل به مواضع ایران و نیروهای تحت حمایت این کشور در سوریه داده است.
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی این خبرگزاری، بالگردهای اسرائیلی در ساعات بامدادی روز جمعه، اول ماه مه، از بلندی های جولان اقدام به پرتاب موشک به جنوب سوریه نموده اند.
این خبرگزاری اعلام کرده که این حملات تلفات جانی در پی نداشته است. خبرگزاری رسمی سوریه توضیح بیشتری درباره مناطق تحت حمله موشکی بالگردهای اسرائیلی نداده است.
این در حالی است که دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرده که هدف از این حملات مواضع نیروهای ایران و همچنین شبه نظامیان تحت حمایت این کشور در سوریه بوده است.
خبرگزاری رویترز نیز با انتشار گزارشی حمله بالگردهای اسرائیلی به مواضع ایران در سوریه را تایید کرده است. در گزارش این خبرگزاری نیز آمده که این حملات باعث مرگ کسی نشده و صرفا خسارات مالی در پی داشته است.
خبرگزاری رویترز در ادامه گزارش خود نوشته است که اسرائیل با بهره گرفتن از بحران برخاسته از شیوع بیماری کرونا، به حملات خود در خاک سوریه ادامه داده است.
این خبرگزاری به نقل از نفتالی بنت، وزیر دفاع اسرائیل نوشته است که اسرائیل رویکرد خود را در قبال فعالیت های نظامی ایران در سوریه تغییر داده است.
وزیر دفاع اسرائیل گفته است که  این کشور دیگر بر آن نیست تا با اقدامات ایران در سوریه مقابله کند، بلکه خواستار بیرون راندن کامل ایران از سوریه است. بنت گفته است که اسرائیل تا خروج کامل نیروهای ایران از سوریه به مبارزه خود ادامه خواهد داد.
 
 
 
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید