صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

ترکیبی که دردهای مزمن را تسکین می‌دهد

کد خبر 6256 1399-02-13 14:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
پژوهشگران دانمارکی، ترکیب جدیدی را روی موش‌ها آزمایش کرده‌اند که می‌تواند به تسکین درد کمک کند.
ترکیبی که دردهای مزمن را تسکین می‌دهد


پژوهشگران در بررسی های خود توانسته اند راه جدیدی را برای درمان درد مزمن ابداع کنند. شاید این روش که فعلا روی موش ها آزمایش شده، بتواند به تسکین کامل درد در انسان نیز کمک کند.
بین هفت تا ۱۰ درصد جمعیت جهان، از دردهای مزمنی رنج می برند که ناشی از تخریب عصب ها است. پژوهشگران بیش از یک دهه به طراحی، ابداع و آزمایش دارو برای تسکین کامل درد پرداخته اند؛ اما اکنون پژوهشگران “دانشگاه کپنهاگ” (UCPH) دانمارک، راهی برای درمان این دردها یافته اند.
“کنت لیندگارد مادسن” (Kenneth Lindegaard Madsen)، استادیار بخش علوم اعصاب دانشگاه کپنهاگ و از نویسندگان این پژوهش، گفت: ما روش جدیدی برای درمان دردهای مزمن ابداع کرده ایم. این روش، بر سیگنال دهی عصبی تاثیری نمی گذارد، بلکه تغییرات عصبی ناشی از بیماری را تحت تاثیر قرار می دهد. ما بیش از ۱۰ سال روی این پژوهش کار کرده ایم تا ترکیبی ارائه دهیم که به برطرف کردن درد در حیوانات کمک کند.
این ترکیب که “Tat_P4_(C5)2” نام دارد، تنها تغییرات عصبی را هدف قرار می دهد که عامل بروز مشکل و درد هستند. پژوهشگران در بررسی های پیشین خود روی مدل های حیوانی نشان داده بودند که این ترکیب می تواند اعتیاد را کاهش دهد. آنها امیدوارند که این ترکیب روزی بتواند به تسکین درد بیماران کمک کند.
“لیندگارد مادسن” ادامه داد: این ترکیب، کارآیی بالایی را نشان داده است و ما هیچ گونه عارضه جانبی ندیدیم. گام بعدی ما، آزمایش این ترکیب روی انسان ها است تا بتوانیم نهایتا دارویی را برای تسکین درد ارائه دهیم.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعی


تیتر های خواندنی