صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

احضار ۵۰ هزار مراکشی به دادگاه به اتهام نقض قرنطینه

کد خبر 6274 1399-02-13 15:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دادگاه‌های مراکش حدود ۵۰ هزار تن را به اتهام نقض حالت فوق‌العاده بهداشتی اعمال شده برای مقابله با شیوع کرونا یعنی قرنطینه خانگی احضار و محاکمه می‌کنند.
احضار ۵۰ هزار مراکشی به دادگاه به اتهام نقض قرنطینه


 دستگاه قضایی مراکش از زمان اعلام حالت فوق العاده بهداشتی در این کشور در مارس گذشته، دقیقا ۴۹ هزار و ۲۷۴ تن از شهروندان این کشور را به دلیل نقض قرنطینه احضار کرده است.
دفتر دادستان کل مراکش با انتشار بیانیه ای اعلام کرد، تمامی این پرونده ها در طول چهل روز از زمان اعلام حالت فوق العاده در ۱۹ مارس گذشته تا امروز افتتاح شده اند.
دادستانی کل مراکش افزود، به پرونده بیشتر این متهمان در بازداشتگاه موقت رسیدگی شد و کمتر از پنج درصد آنها یعنی ۲۳۷۹ تن از آنها به دلیل دیگر جرائم مربوط به نقض قرنطینه همانند سرقت، مواد مخدر و یا خشونت زندانی شدند.
گرچه در این بیانیه اعلام نشد اما به نظر می رسد که این اقدام پاسخی به انتقادهای برخی رسانه ها از نقض آزادی های فردی در پی قوانین فوق العاده بهداشتی است که تا حد زیادی رفت وآمد شهروندان را محدود کرد.
تنها این هفته دفتر حقوق بشر سازمان ملل نسبت به نقض های صورت گرفته از سوی پلیس با اجرای قوانین فوق العاده بهداشتی در بسیاری از کشورها هشدار داد.
با وجود اینکه سازمان ملل صراحتا نامی از مراکش در بین این کشورها نبرد اما عمر زنیبر، نماینده مراکش در ژنو تاکید کرد که اقدامات صورت گرفته در این کشور کاملا با قوانین و اصل احترام به حقوق بشر همسو هستند.
 

کلمات کلیدی »



مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید