صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

قرنطینه لوکس پادشاه تایلند

کد خبر 6287 1399-02-13 16:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
پادشاه تایلند در حالی از زندگی در هتلی لوکس در آلمان لذت می‌برد که مردم کشورش با بحران ناشی از ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند. با وجود این رفتار "شرم‌آور" پادشاه، انتقاد از سلطنت ممنوع است.
قرنطینه لوکس پادشاه تایلند


 به نقل از پایگاه خبری دویچه وله، زندگی در تایلند با همه گیری ویروس کرونا به بن بست رسیده است. خیابان های معمولا شلوغ بانکوک متروکه شدند. فرودگاه سووارنابومی که به طور معمول قطب گردشگری بین المللی است، شاهد از بین رفتن ترافیک معمول خود است. صنعت گردشگری حیاتی تایلند که در سال ۲۰۱۸ بیست درصد تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می داد، متوقف شده است.

در دوره بحران، مردم از رهبرانشان انتظار دارند هم بستگی و دلگرمی نشان دهند. اما ماها واجیرالونگکورن، پادشاه تایلند عمدتا در دوران شیوع کرونا در کشورش حضور نداشت. او ترجیح داد تا این دوران بحرانی را در هتلی لوکس در کوه های آلپ بایرن بگذراند.

واجیرالونگکورن از مجوز ویژه اسکان در هتل «سوننبیچل» در «گارمیش_پارتنکیرشن» بهره می برد. براساس گفته مقام های محلی، این هتل برای اقامت عادی قابل استفاده نیست. پادشاه تایلند و همراهانش اجازه مخصوص دارند چون آن ها یک "گروه واحد و همگن، بدون نوسان هستند."

پادشاه خوشگذران تایلند، این قرنطینه را در انزوا سپری نمی کند؛ در میان همراهان ۱۰۰ نفری او حداقل ۲۰ زن به چشم می خورد. در اواخر ماه مارس، رسانه های آلمانی گزارش دادند که پادشاه تایلند در یک هواپیمای شخصی بوئینگ ۷۳۷ در حال گشت زنی در اطراف آلمان بود و از هانوفر، لایپزیگ و درسدن بازدید کرد. طبق گزارش ها، واجیرالونگکورن حتی از هواپیما پیاده نشده و مستقیماً پس از فرود دوباره به هوا برخاسته است.

پادشاه تایلند با رفتارهای عجیب و غریبش شناخته شده است. او در اکتبر ۲۰۱۶ جایگزین پدرش بود و طی مراسمی در مه ۲۰۱۹ رسما سلطنت را آغاز کرد. او به جای حرکت در مسیر پدرش که در میان مردم تایلند محبوبیت داشت، رسوایی به بار می آورد.  
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید