صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

انفجارهای پایگاه حمص ناشی از خطای انسانی بود

کد خبر 6292 1399-02-13 17:02
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
انفجارهای روز جمعه در یکی از پایگاه‌های نظامی واقع در جنوب شرق حمص موجب تلفات انسانی و خسارات مالی شد.
انفجارهای پایگاه حمص ناشی از خطای انسانی بود


 یک منبع نظامی در گفتگو با خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اظهار کرد: در ساعت ۹:۲۵ صبح جمعه صدای انفجارهای پیاپی در یکی از پایگاه های نظامی ما در شهر حمص شنیده شد که پس از بررسی و تحقیق مشخص شد که این انفجارها به دلیل خطای انسانی هنگام جابه جایی برخی مهمات رخ داده اند.
این منبع گفت: انفجار چند خمپاره و پرتاب شدن ترکش های آنها به بیرون محوطه این پایگاه نظامی، موجب خسارات مالی و زخمی شدن تعدادی غیرنظامی شد.
طلال البرازی، استاندار حمص در تماسی با شبکه ماهواره ای سوریه گفت، اطلاعات اولیه از این انفجارها حاکی از آن هستند که آنها در یکی از پایگاه های نظامی جنوب شرق حمص رخ داده و تحقیقات درباره چگونگی این انفجارها در دست انجام هستند.
البرازی افزود: نیروهای پلیس و تیپ دفاع مدنی و آتش نشان ها امنیت مسیرهای این منطقه را برقرار کردند تا خسارات و تلفات آن بیشتر نشوند.
حسان الجندی، مدیر بهداشت حمص نیز گزارش داد، در پی سقوط ترکش های این انفجار به اطراف، ۱۰ زخمی به بیمارستان های عمومی و خصوصی شهر منتقل شده و امدادهای اولیه برای آنها انجام شدند.
مصلح الحسن، مدیر شرکت برق حمص نیز به سانا گفت: این انفجارها در نزدیکی ورودی جنوبی حمص رخ داد و موجب خسارات بزرگی در شبکه برق، مراکز توزیع و تعطیلی دو خط برقی این استان شد.
الحسن افزود: کارگاه های تعمیر و نگهداری بلافاصله کار تعمیر بخش های آسیب دیده را آغاز کردند.
پیشتر برخی منابع مدعی حمله هلیکوپترهای رژیم صهیونیستی به پایگاه شهر حمص شده بودند.
 

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید