صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / اجتماعی

انجام تست جدید کرونا از مسافران کشورهای پرخطر

کد خبر 6323 1399-02-13 20:03
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) از انجام تست کووید ١٩ از مسافران ورودی از کشور های پرخطر در فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) خبر داد.
انجام تست جدید کرونا از مسافران کشورهای پرخطر


محمد مهدی کربلایی در گفت وگو با ایسنا اظهارکرد: شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با اشاره به مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و ابلاغیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مسافرانی که مبدا آن ها کشور های پر خطر اروپایی و آمریکا  باشد، تست کرونا می گیرد و به مدت ۲ هفته در منازل خود قرنطینه خواهند شد.  
وی افزود: تست مخاط به عنوان دقیق ترین تست کروناست و طی ۲۴ ساعت به مسافر اعلام می شود و این تست ها در فضاها و اتاقک های مخصوص دریافت و انجام می شود.
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفت: استقرار پایگاه مراقبت بهداشت مرزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سالن های ورودی و خروجی ترمینال، ضدعفونی مستمر مسافران ورودی، بار هوایی،   ترمینال و تاکسی ها  از تمهیدات ستاد مقابله با کرونا در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) برای جلوگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ است.
به گزارش ایسنا، پیش از این تب سنجی مسافران ورودی از کشورهای مختلف برای غربالگری ویروس کرونا در فرودگاه امام خمینی (ره) انجام می شد که در ابتدا به صورت دستی و پس از مدتی، این کار با همکاری دانشجویان و متخصصان دانشگاه صنعتی شریف به صورت اتوماتیک و با استفاده از دوربین های حرارتی صورت می گرفت.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / اجتماعیپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
خبرهای مرتبط را دنبال کنید