صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

مرکل: برای مقابله با کرونا باید رویکردی اشتراکی داشت

کد خبر 6335 1399-02-13 22:02
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
صدراعظم آلمان تاکید کرد بیماری کرونا چنان عالم‌گیر شده است که دیگر نمی‌توان تنها از منظر ملی با آن مبارزه کرد و باید رویکرد اشتراکی برای شکست آن داشت.
مرکل: برای مقابله با کرونا باید رویکردی اشتراکی داشت


آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان اعلام کرد: «ویروس کرونا همچنان در همه جا گسترش می یابد. این بیماری همه گیر، حالا چنان عالم گیر شده است که با شیوع جهانی خود، دیگر نمی توانیم تنها از منظر ملی با آن مبارزه کنیم بلکه برای مقابله با آن باید رویکرد اشتراکی داشته باشیم.»
صدراعظم آلمان افزود: «اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپا اکنون برای چهارم مه (دوشنبه ۱۵ اردیبهشت) برای شرکت در یک «نشست خیران» به شکل ویدئو کنفرانس، دعوت به عمل آورده است که در این نشست، آلمان نیز یکی از شرکای خیر در آن به حساب می آید.»
مرکل گفت: «در این نشست باید در این باره صحبت کنیم که چطور می توانیم واکسن هایی را در جهان، توسعه و چطور می توانیم دارو و امکانات تشخیصی خوب را در اختیار قرار دهیم. بر همین اساس ما به طور گسترده و فعال در این ویدئو کنفرانس شرکت خواهیم کرد.»
صدر اعظم آلمان ادامه داد: «این بیماری در واقع نه تنها فرصتی برای انجام اقدام اشتراکی است بلکه می خواهم بگویم این فرصت باید و حتما به وجود آید. به همین علت بسیار استقبال می کنم که نه تنها دولت ها بلکه موقوفه های شخصی به طور مثال موقوفه مِلیندا و همین طور بنیاد بیل گیتس و سایر کنشگران خصوصی نظیر تولید کنندگان واکسن و دارو، به هم بپیوندند تا از این ظرفیت های پزشکی، دستکم برای (نجات جان) انسان ها بسیاری استفاده شود.»
آنگلا مرکل تاکید کرد: «امروز همچنان برای توسعه یک واکسن برای بیماری کرونا به حدود ۸ میلیارد یوروی دیگر نیاز است. همزمان باید در زمانی که این واکسن، موجود شود، شرایطی نیز برای تولید انبوه یک چنین واکسنی ایجاد شود. به همین علت، این خوب است که اکنون، اتحاد بزرگی در چهارم مه به وجود آید که همه، خود را به این مشارکت، متعهد بدانند و حتی الامکان، بازیگران و فعالان بسیاری با مشارکت های مالی خود، تولید واکسن، تولید دارو و امکانات و ظرفیت های تشخیصی را امکانپذیر کنند.»
مرکل افزود: «در مورد موقوفه ها و بنیاد هایی که نام بردم می توان به اتحاد جهانی توسعه و تولید واکسن سی ای پی ای CEPI و همین طور گروه بزرگی از کشور ها اشاره کرد. خوشحالم که عربستان سعودی هم به عنوان رئیس (دوره ای) گروه ۲۰، در این نشست، مشارکتی فعالانه دارد.»

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


خبرهای مرتبط را دنبال کنید