صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / خودرو

قیمت پراید ۷ میلیون تومان کاهش یافت آخرین قیمت‌ها در بازار

کد خبر 6337 1399-02-13 22:13
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
با افزایش تعداد فایل های فروش خودرو در اولین روز هفته، قیمت ها در بازار خودرو تا حدی تعدیل شد.
قیمت پراید ۷ میلیون تومان کاهش یافت آخرین قیمت‌ها در بازار


 در حالی که در هفته گذشته قیمت های اعلامی برای فروش پراید ۱۱۱ تا ۷۵ میلیون تومان پیشروی کرده بود، امروز در فایل های اعلامی قیمت بسیاری از آگهی دهندگان تا مرز ۶۸ میلیون تومان عقب نشینی کرد.
 بسیاری از فعالان بازار این نوسان را تحت تاثیر اعلام خبر خروج پراید ۱۱۱ از چرخه تولید در کشور می دانند و معتقدند تاثیر ناشی از این شوک در حال تخلیه است.
 بر این اساس بررسی های صورت گرفته حکایت از آن دارد که بهای اعلامی برای سایر مدل های پراید نیز بین ۳ تا ۴ میلیون تومان کاهش یافته است. سایپا ۱۵۱ که در هفته گذشته تا ۷۶ میلیون تومان پیشروی کرده بود، این هفته تا مرز ۷۱ میلیون تومان عقب نشسته است.  قیمت اعلامی برای تیبا رینگ آلومینیومی نیز ۷۸میلیون تومان گزارش شد.  
 
ساینا ۸۷ میلیون تومان و چانگان ۲۸۷ میلیون تومان قیمت خوردند. همچنین بهای فروش سمند ال ایکس ۱۱۲ میلیون و سمند EF۷ برابر با ۱۲۴ میلیون تومان گزارش شد. فعالان بازار بهای دنا تیپ ی را ۱۶۵ میلیون تومان اعلام کردند که کاهش قابل توجه را نسبت به هفته قبل نشان می دهد. این خودرو هفته گذشته تا مرز ۱۷۰ میلیون تومان پیشروی کرد.  
پژو ۴۰۵ دوگانه سوز نیز ۱۱۸ و پژو ۲۰۶ تیپ ۲ به قیمت ۱۲۱ میلیون تومان اگهی شدند.
 فعالان بازار می گویند حجم خرید و فروش به شد پایین است و با آغاز به ار فعالان بازار خودرو و نمایشگاه داران رفته رفته شمار عرضه کنندگان خودرو به بازار در حال افزایش است. مهمترین دلیل رشد قیمت خودرو در ماه های اخیر افزایش نرخ ارز و پیش بینی رشد قیمت خودروی تحویل کارخانه اعلام شده است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / خودرو