صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
اکونومی نیوز / سیاسی

رهگیری چندین هواپیمای روسیه در شمال اروپا توسط ناتو

کد خبر 6624 1399-02-14 16:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
دفتر رسانه‌ای ناتو اظهار کرد، نیروهای هوایی این اتحاد در شمال اروپا طی چهار روز گذشته در تلاش بوده‌اند تا هواپیماهای نظامی روسیه را رهگیری کنند.
رهگیری چندین هواپیمای روسیه در شمال اروپا توسط ناتو


دفتر رسانه ای ناتو اظهار کرد، نیروهای هوایی این اتحاد در شمال اروپا طی چهار روز گذشته در تلاش بوده اند تا هواپیماهای نظامی روسیه را رهگیری کنند.
 در بیانیه ناتو در این خصوص آمده است: هواپیماهای ناتو طی چند روز گذشته مشغول رهگیری هواپیماهای روسی بوده اند که در نزدیکی حریم هوایی ناتو پرواز کرده اند.
به گزارش روزنامه نیشن پاکستان، طبق این بیانیه، جت های لهستانی مستقر در استونی در روز ۲۸ آوریل تلاش کردند تا دو بمب افکن دور برد توپولف تو_۱۶۰ و اسکورت آنها را شناسایی کنند. این هواپیماها سپس توسط جنگنده های نیروی هوایی دانمارک نیز رهگیری شدند.
در روز ۲۸ آوریل، جنگنده های F_۱۶ و F_۳۵ نروژ نیز اقدام به رهگیری دو توپولوف تی یو_۱۴۲ ناوگان شمالی روسیه در نزدیکی نروژ کردند. در بیانیه ناتو آمده است، در اواخر آن روز دو بمب افکن دور بردن توپولوف تی یو_۲۲ و یک هواپیمای مجهز به کنترل و هشدار زودهنگام هوابرد با اسکورت های جنگنده نزدیک حریم هوایی ناتو در ساحل نروژ شدند و توسط جت های جنگنده نروژ رهگیری شدند.
وزات دفاع روسیه بارها گفته که همه پروازهای نظامی آن در حریم هوایی بین المللی بوده و شدیدا مقید به قوانین بین المللی است.

کلمات کلیدی »مطالب دیگر از اکونومی نیوز / سیاسی


تیتر های خواندنی